Březen 2013

Idolové hlasují v pěti různých kategorií pro jiné idoly

29. března 2013 v 18:06 | Ady |  Výkecy, info, others and etc.
22 idol skupin (70 idol hvězd celkem) se zúčastnilo průzkumu s názvem "Best Idols" od 'Sport Donga', aby dali svůj hlas v pěti kategoriích: Nejlepší zpěvák/zpěvačka, Nejlepší Rapper/ka, Nejlepší tanečník/tanečnice, Nejlepší Ulzzang (Nejlépe vypadající) a Nejlepší hvězdný factor/talent. Podívejte se na výsledky uvedené níže stejně jako důvody, některých idolů proč dali při hlasování hlas svému favoritovi!

Nejlepší zpěvák
Muž:
1. Junsu (JYJ) (25 hlasů)
2. Jonghyun (SHINee), Yoseob (oba 7 hlasů)
3. Hongki, Jun.K (oba 3 hlasy)

Žena:
1. Hyorin (SISTAR) (34 hlasů)
2. Taeyeon (Girls Generation) (16 hlasů)
3. Ailee (13 hlasů)
4. Baek Ye Rin (15&) (2 hlasy)
5. IU + 3 další [názvy nejsou uvedeny] (každý 1 hlas)
Jako nejlepší zpěvák se umístil Junsu (JYJ), Nicole (KARA) řekla proč ho volila, "On je úžasný zpěvák, který změní jakoukoli písničku na jeho vlastní." Seolhyun (AOA) to také řekla, "Jeho výraz emocí je dobrý a jeho hlasový rozsah je široký, takže během jeho živých vystoupení tamnení žádné chvění." Titul Nejlepší zpěvačka získala Hyorin (SISTAR). Seungyeon (KARA) o ní řekla, "Z jejího hlasu jde rezonance a síla, která se nepodobá žádnému hlasu co jsem předtím slyšela a má široké vokální spektrum." Seungri (BIGBANG) také pochválil Hyorin, "Ona je zpěvačka s vlastní barvou a stabilitou."
Nejlepší Rapper/ka
Muž:
1. G-Dragon (BIGBANG) (33 hlasů)
2. Zico (Block B) (18 hlasů)
3. TOP (BIGBANG) (8 hlasů)
4. Gary + 10 dalších (každý 1 hlas)

Žena:
1. CL (2NE1) (34 hlasů)
2. Miryo (Brown Eyed Girls), LE (EXID) (obě 11 hlasů)
3. Baby-J (Jewelry) (3 hlasy)
4. Yubin (Wonder Girls) + 6 dalších (každá 1 hlas)
G-Dragon byl vybrán jako nejlepší mužský rapper. Suzy (miss A) se podělila o svůj důvod, proč pro něj hlasovala, "G-Dragonův rap obsahuje něco speciálního." Jonghun (FT Island) řekl, "Skrz jeho písně můžu cítit jeho vlastní barvu." G-Dragonova labelmate CL také vyhrála v kategorii Nejlepší rapperka. Jiyoung (KARA) řekla, "Její rap je jedinečný a naplněný jejím vlastním stylem, má atraktivní barvu hlasu." Dongho (U-Kiss) také popsal CL jako "Je to rapperka, která oplývá sebejistotou a je svá."

Nejlepší tanečník/tanečnice
Muž:
1. Taeyang (BIGBANG) (37 hlasů)
2. Taemin (SHINee), Eunhyuk (Super Junior), Jay Park (každý 6 hlasů)
3. Wooyoung (2PM) (3 hlasy)

Žena:
1. Minzy (2NE1) (21 hlasů)
2. Hyoyeon (Girls Generation) (19 hlasů)
3. HyunA (4minute) (8 hlasů)
4. Min (miss A) (7 hlasů)
5. BoA (4 hlasy)
Taeyang porazil konkurenci jako nejlepší tanečník. Suzy řekla, "Jeho tanec je velmi elegantní." Jr. (JJ Project) prohlásil, "Má svůj vlastní styl a tanec." Zatím titul nejlepší tanečnice nezískal nikdo jiný než Minzy. Yonghwa (CNBLUE) řekl, "Minzyn tanec je na jiné úrovni." Gyuri (KARA) o Minzy řekla, "Energie, která přichází, když ona tančí, je nejlepší. Ten pocit, člověka náhle změní."

Nejlepší Ulzzang (Nejlépe vypadající)
Muž:
1. TOP (BIGBANG) (19 hlasů)
2. Nichkhun (2PM) (8 hlasů)
3. Siwon (Super Junior), L (INFINITE) (oba 6 hlasů)
4. Jaejoong (JYJ), Minho (SHINee) (oba 3 hlasy)

Žena:
1. Yoona (Girls Generation) (16 hlasů)
2. Suzy (miss A) (10 hlasů)
3. Krystal (f(x)) (7 hlasů)
4. Taeyeon (Girls Generation) (5 hlasů)
5. Sulli (f(x)) (4 hlasy)
Pokud jde o kategorii Nejlepší Ulzzang (Nejlépe vypadající) je TOP jako první. Gyuri (KARA) uvedla, "On je zpěvák, který má tvář herce. Jeho prominentní, vytvarované rysy v obličeji jsou pohledné." Hongki (FT Island) se s ní shodl, "Má mužský šarm." Yoona (Girls Generation) se dostala na vrchol jako nejlepé vypadající žena. Yuna (AOA) o ní řekla, "Nemám proto žádná potřebná slova, ona je extrémně krásná." Kiseop (U-kiss) souhlasil, "Ona vypadá jako panenka."

Nejlepší hvězdný factor/talent
Muž:
1. Jo Kwon (2AM) (24 hlasů)
2. G-Dragon (BIGBANG), Kwanghee (ZE:A) (oba 16 hlasů)
3. Taeyang (BIGBANG), Shindong (Super Junior) (oba 3 hlasy)

Žena:
1. HyunA (4minute) (13 hlasů)
2. CL (2NE1) (11 hlasů)
3. Minah (Girl's Day), Min (miss A) (obě 8 hlasů)
4. Yewon (Jewelry) (6 hlasů)
Jo Kwon, slavný pro jeho "kkab", se dostal na vrchol jako nejlepší muž s jeho hvězdným faktorem nebo přirozeným talentem, který mu pomáhá zářit. Jiyoung (KARA) komentovala, "Jeho přirozené řečnické schopnosti a způsob, jak je nervózní před kamerou a překypuje jistotou je působivý." HyunA (4minute) porazila zbytek, když byla vybrána jako nejlepší ženský idol s hvězdným faktorem. Seungri (BIGBANG) řekl, "Nikdo nemůže napodobit, jaký hvězdný faktor ukazuje v různých show." Jungshin (CNBLUE) o ní řekl, "Pokaždé, když jsem ji sledoval v televizi, jsem byl omráčený."
Idol skupiny, které se účastnily hlasování v tomto průzkumu jsou: Girl's Day, Nine Muses, Rainbow, miss A, BIGBANG, Girls Generation, B.A.P, Shinhwa, CNBLUE, AOA, FT Island, EXO-K, MBLAQ, U-Kiss, ZE:A, JJ Project, JYJ, G.NA, 2AM, 2PM, KARA a 15&.

Lee Hi zveřejnila teaser na píseň "Rose"

25. března 2013 v 17:33 | Ady |  Výkecy, info, others and etc.
Lee Hi zveřejnila teaser na svojí novou píseň "Rose". Ta má vyjít v druhé části jejího alba, které mělo sice o jeden týden zpoždění, ale uteklo to a za chvíli je album tady! Vyjde 28.3. ^^
Pojďme se zatím podívat a teaser!


Happy Birthday Bom ~!

24. března 2013 v 15:54 | Ady |  Výkecy, info, others and etc.
View image on Twitter
Dnes slaví narozeniny členka dívčí skupiny 2NE1, Park Bom.
I když možná ještě vypadá mladě dnes slaví 30 let (v Korei). ^^ Chci jí tedy popřát vše nejlepší, hodně štěstí, zdraví a ještě spoustu dalších skvěle vyzpívaných tónů! A taky nějakou tu lásku do života~ ^^
A ještě jednou jí přeji VŠE NEJLEPŠÍ ~!! ^^


Minzy

23. března 2013 v 20:15 | Nelly Terka Shihouin |  KPOP profiles
Jméno: Minji Gong
Umělecké jméno: Minzy
Datum a místo narození: 18. 1. 1994, Soul
Funkce: Tanečnice, rappérka a zpěvačka
Krevní skupina: 0
Výška: 164 cm
Váha: 44kg

Minzy kontaktovali z YG již v jedenácti letech (5.třída). Přestěhovala se do Gwangju za svou babičkou (Gong Ok-Jin), která byla velice úspěšná korejská lidová tanečnice, tak svoji vnučku naučila základy. Prvně milovala lidové tance, ale pak přešla na hip hop. Svoje videa nahrávala a postupně dávala na Youtube. Toho hned YG využila a domluvila si s ní schůzku. Minzy ji přijala a po dostudování základní školy nastoupila jako trainee. Když byla Minzy asi 6 měsíců pod YG, poranila si hrtan při zpívání dvou písniček, které nezvládla. V tu chvíli to chtěla vzdát, ale nakonec přijala lékařskou pomoc a bojovala dál. Ona a Doni měly svůj první debut v Japonsku, ale když Doni odešla měla být Minzy sólistka. Nakonec jí zařadili do skupiny 2NE1 jako zpěvačku, rappérku, maknae a hlavní tanečnici. Při prvním debutu skupiny jí bylo 15 let.
Kromě korejštiny ovládá i japonštinu a čínštinu. Má ráda holčičí barvy jako uje třeba fialová nebo růžová. Ráda poslouchá hudbu (zejména rock) a mezi její koníčky také patří fotografování, kreslení, psaní písní, zpěv, pečení, pletení, péče o rostliny a především tanec. Nemá ráda strašidelné filmy, ale líbí se jí nějaké ty staré. Chtěla by se naučit hrát na bicí. Roku 2004 vyhrála taneční soutěž nejmladších Millyohrae Academy.
Na Nolza konzertu si zazpívala píseň od Tae Yanga (Bigbang) s názvem "Look At Me". Nejdelší část z oficiálních 2NE1 songlů má v "Please Don't Go", který zpíva ona a CL. nejvíce z celé skupiny si rozumí s Park Bom a jsou nejlepší kamarádky. Také si dobře rozumí se zpěvačkou IU.

Officiální stránky:
Facebook: https://www.facebook.com/MinzyGong21
Twittter: https://twitter.com/mingkki21

Fotky:
Když byla malá...
Na začátku své hvězdné kariéry...
Dnešní doba...
Zdroj textu: http://www.2ne1.cz/2ne1/minzy/

Zdroj obrázků:
http://www.allkpop.com/2011/07/2ne1s-minzy-reveals-a-middle-school-selca
http://en.korea.com/blog/enter/k-pop/2ne1%E2%80%99s-minzy-says-%E2%80%98good-morning%E2%80%99-like-a-true-hallyu-star/
http://www.soompi.com/2013/01/09/2ne1s-minzy-plays-with-makeup-and-creates-smokey-eyes/
http://www.allkpop.com/2011/06/2ne1s-minzy-unveils-a-close-up-of-her-radical-hairstyle

Chearin Lee (CL)

21. března 2013 v 18:38 | Nelly Terka Shihouin |  KPOP profiles
Jméno: Chaerin Lee
Umělecké jméno: CL (je z jejích iniciálů)
Datum a místo narození: 26. 2. 1991, Soul
Funkce: Leaderka, rappérka, tanečnice a v neposlední řadě zpěvačka
Krevní skupina: A
Výška: 162 cm
Váha: 45 kg

CL se jako malá hodně stěhovala se svým otcem fyzikářem kvůli jeho práci. Jako první zahraniční stát poznala Ameriku, kde se naučila perfektně anglicky i když ten jazyk nikdy před tím neslyšela. Přestěhovali se i do jiných států jako je Francie nebo Japonsko. Když se CL vrátila do své rodné země, tak se přihlásila do YG Entertainment a tam usoudili, že by byla úspěšná jako sólistka. CL zkoušela své štěstí v JYP Entertainmet. Byla si blízká s ostatními zpěvačkami z agentury např. Sohee z Wonder Girls, Min z Miss-A a Junsua z 2PM. V šestnácti letech spolupracovala s Bigbang na titulní písniče na konzertu. spolupráce s Bigbang nekončí.
Když se YG rozhodla vytvořit novou skupinu 2NE1, kde byla CL Leaderka (Původně měla být Leaderka Park Bom, ale ta trvala na tom, aby to převzala CL.) a učinili jim první píseň, ukázalo se že na ní budou spolupracovat se slavnými Bigbang. 27. března vyšel oficiálně jejich první songl "Lollipop". Chaerin jsi za svého nejoblíbenějšího člena vybrala G-Dragona (já se jí ani nedivím). Když G-Dragon psal písně ke svému albu Heartbreaker rozhodl se, že píseň "The Leaders" zazpívá s Teddym z 1TYM a CL. Všichni jsou vůdci jedné ze skupin od YG. Krásně si zarappovala i v krátké části písničky "Kiss" od Sandary Park, jedné z dalších členek 2NE1. 20. listopadu 2009 vyšla písnička od CL a Minzy "Please Don't Go". I když k písničce není žádný videoklip stala se neuvěřitelně populárním hitem. CL sice měla být původně sólistka, ale kromě písní se skupinou se ničeho moc neúčastnila. Přezto můžete najít písně bez skupiny ve kterých se nachází - Where Is The Love (CL & Black Eyed Pease -Live), Please Don't Go (CL & Minzy), The Leaders (CL,GD,Teddy), What?(CL,YMGA,Perry,Kush,Teddy,GD), CL sólo (Nolza koncert). Každé ze členek 2NE1 zpívala na Nolza konzertu píseň od jiného interpreta a CL si zvolila Nicki Minaj "Best In The Game". Každý měl na to jiný názor a diskutovalo se o tom po celém světě. Hned po jejím sólu přišla na řadu legendární píseň "Please Don't Go" kde CL znovu zazářila jako pravá hvězda.
CL se hodně zajímá o módu. Patří mezi špičku fashionistů ve YG, kam se může řadit také i G-Dragon. No, není divu, že si CL a GD nedávno vyrazili na nákupy v Londýně. Také si hodně ráda barvý vlasy a tvoří nové moderní účesy. Mezi její aktivity také patří psaní písní v čemž je nesmírně dobrá. Díky tomu jak se stěhovala, když byla malá se Cl naučila spousty jazyků angličtinu, francouzštinu nebo japonštinu. Je nesmírně talentované ne jan jako rappérka, ale osvědčila se i jako vynikající zpěvačka s úchvatným hlasem.
Na konzertě si něco udělala s kolenem, ale píseň dozpívala do konce. Po tomto úrazu už nikdy nedokáže tančit tak, jako ostatní členky 2NE1. CL má vzkutku nevídaný spánek. Jednou se jí povedlo prospat až 20 hodin.

Officiální stránky:
Twitter: https://twitter.com/CL2NE1
Facebook: https://www.facebook.com/ItsLeeChaerin

Fotky:
Když byla malá...

Na začátku své hvězdné kariéry...

Dnešní doba...

Zdroj textu: http://www.2ne1.cz/2ne1/cl/

Zdroj obrázků:
http://www.allkpop.com/2013/03/does-cls-style-change-signal-that-2ne1s-comeback-is-close
http://byfloratristi.blogspot.cz/2012/03/6-artis-k-pop-yang-berasal-dari.html
http://www.allkpop.com/2010/11/2ne1s-cl-and-minzy-reveal-baby-photos
http://ifahisablackjack.wordpress.com/2011/10/11/2ne1s-cl-selca/

G-Dragon

21. března 2013 v 16:40 | Ady |  KPOP profiles

Pravé jméno: Kwon Ji Yong
Přezdívky: G-Dragon, Flying Boy
Datum narození: 18. srpna 1988
Vzdělání: Seoul Korean Traditional Arts Middle & High School
Funkce: leader, rapper, skladatel, producent
Krevní skupina: A
Dovednosti: rap, tanec, beatbox, zpěv, skládání písní, piano, kytara
Debut: DaeHanMinGook Hip Hop Flex (2001)
Záliby: móda, psi, knihy, sledování kreslených seriálů (Simpsonovi)
Sourozenci: starší sestra Dami
Charakter: Když je ticho, tak je velmi tichý. Dokáže zlepšit náladu. Vede skupinu. Jeho smysly jsou rychlé, má vysokou sebeúctu a je rád, když je něčím výjimečný.
Náboženství: křesťanství

Oficiální odkazy

1992 - 2009: Začátky a debut s BIGBANG
Narodil se a vyrůstal v Seoulu v Jižní Koreji. GD zahájil svou kariéru v osmi letech, kdy se stal součástí dětské skupiny Little Roora. Po vydání Vánočního alba ukončila nahrávací společnost se skupinou smlouvu, přičemž GDho popsala jako "šokujícího". Přestože své matce přísahal: "Už to znovu dělat nebudu" (v návaznosti ke zpěvu), padl do oka SM Entertainment, když byl se svou rodinou na lyžařském výletu (údajně se zde zúčastnil jakési dětské pěvecké soutěže). Pod SM strávil jako trainee pět let, kde se zaměřoval hlavně na tanec, protože ještě neměl příliš jasno, co chce vlastně dělat.
Ve 3.třídě byl představen Americké rappové skupině Wu-Tang Clan. Inspirovaný jejich hudbou, si GD vytvořil velký zájem o rap a ve dvanácti letech začal docházet na lekce, které mu měly pomoct rozvinout jeho potencionál i v tomto odvětí. Pod vlivem a vedením People Crew (hip hopová skupina) se v roce 2001 podílel na vydání Korejského hip-hop Flex alba. Přestože si napsal vlastní text, sám přiznal, že jeho angličtina byla slabá a že příběh skrytý za textem písně znamená něco jako: "Jsem mladý, ale nejlepší". Ve třinácti letech svým rappem zaujal Seana z hip-hopového dua Jinusean, pod YG. Ten ho později představil generálnímu řediteli Yang Hyun Sukovi. Po podepsání smlouvy s nahrávací společností, strávil GD první rok uklízením nahrávacího studia a nošením vody během tanečních praktik jiných umělců. Později se setkal s Taeyangem, dalším praktikantem pod YG. Společně pak vytvořili duo GDYB, díky čemuž si GD zvolil své umělecké jméno "G-Dragon".
Po šesti letech tréninku, při kterém se GD objevil v několika albech jiných umělců společnosti a rovněž nazpíval několik písní s Youngbaem pod již zmíněným GDYB, se stal leaderem pětičlenné skupiny jménem BIGBANG. Spolu s Taeyangem a dalšími třemi hudebníky (T.O.P, Seungri a Daesung) pak debutovali v roce 2006 a odstartovali tak novou etapu svého života. Vznikání skupiny bylo zdokumentováno v podobě televizního pořadu a samotný debut skupiny se dal považovat za více než úspěšný. Jejich první singl prodal více jak 40 000 kopií. To dalo vzniku mnoha dalším skladbám, včetně "La la la", "We Belong Together" a "Forever With You" ve kterém si zazpívala i jejich kolegyně z YG, Park Bom ze skupiny 2NE1. Album rovněž obsahovalo Jiyongovu první sólo píseň "This Love", která byla vlastně přepsaná a pžezpívaná píseň od americké skupiny Maroon 5. Po vydání mini-alba Always v roce 2007 se GD více zapojil do produkce jejich písní a alb. Always obsahovalo několik písní napsaných jím samotným, a to včetně hlavního singlu "Lies", který se stal jejich prvním velkým hitem vůbec. Jejich následující mini-alba šla v krocích toho předchozího: Hot Issue přineslo "Last Farewell", zatímco Stand Up dalo vzniku "Day by Day" ("Haru Haru"); oba singly se umístily na předních místech v různých žebříčcích.

2009-přítomnost: Sólová dráha a budování kariéry
GD se samozřejmě objevil i jinde, než jen ve skupině. Poté, co pomohl s produkcí Taeyangova debutového alba, nahrál svou vlastní verzi hlavního singlu "Only Look At Me" pojmenovanou jako "Only Look At Me Part 2". Singl byl vydán jako digitální. Spolu s Taeyangem a TOPem se objevili v písni "Super Fly" od Lexy, který byl součástí jejího alba Rush. V květnu 2009 spolupracoval s Japonskou skupinou W-inds na jejich písni "Rain Is Fallin'/Hybrid Dream". Po výpomoci s vydáním Taeyangovo sólo alba, vydal GD i své vlastní debutové album Heartbreaker, které obsahovalo několik písní nazpívaných s dalšími známými zpěváky a to včetně Teddyho z 1TYM, Taeyanga, Kushe a CL a Dary z 2NE1.
Zpočátku bylo podle rozvrhu vydání alba plánováno již v dubnu, nakonec však bylo vše posunuto na srpen z důvodu GDho dvacátých narozenin (v Koreji již dvacátých prvních). V rámci produkce alba si GD obarvil vlasy na blond, což znamenalo dosti razantní změnu vzhledem k jeho dosavadnímu stylu. Poháněný hlavním singlem stejného jména, elektronickou pop písní, se prodej vyšplhal přes celých 200 000 kopií a album rovněž vyhrálo cenu "Album of the Year" roku 2009 na Mnet Asian Music Awards. Druhý singl "Breathe" se umístil v top dvacítce, zatímco další songy - "The Leaders" (nazpívaná s Teddym a CL), "A Boy", "Hello" (nazpívaná s Darou) a "She's Gone" - se dostaly na hlavní místa hned po jejich vydání.
Krátce po vydání Heartbreaker byl G-Dragon nařčen Sony Music z plagiátorství u "Heartbreaker" a "Butterfly", které byly údajně podobné jako "Right Round" od Flo Ridy (Heartbreaker) a "She's Electric" od Oasis (Butterfly). Nicméně EMI, společnost, jež nahrála a uvedla do světa "Right Round", prohlásila, že mezi těmito dvěma songy nevidí žádné společné znaky a že obvinění je proto zcela neoprávněné. I přes to však 6. března 2010 YG oznámili, že osobně kontaktovali zástupce Flo Ridy s žádostí, zda by se neúčastnil GDyho koncertu Shine a Light, kterou on posléze přijal.
Na podporu svého alba Jiyong uspořádal svůj první sólo koncert v Olympic Parku v prosinci 2009. Název koncertu se vztahuje k textu písně "A Boy", kterou on sám napsal. Koncert následně vyvolal vlnu ostrých diskuzí o stížnostech na nemravnosti a lechtivý obsah. Korejské Ministerstvo Zdravotnictví a Sociálních a rodinných záležitosti později požádalo vládní zástupce, aby prošetřili jednání GDho a samotné YG s podezřením, zda svým počínáním neporušili zákony. 15.března 2010 byl pak GD po prošetření shledán nevinným a rovněž byl zproštěn všech vznešených obvinění.
V listopadu 2010 YG oznámili, že G-Dragon a TOP vydají společné album. Předcházejíc vydání, duo GD&TOP udělali světovou přehlídku pro jejich album na Times Square v Yeongdeungpo v Seoulu, které bylo rovněž živě vysíláno na YouTube. K ještě většímu prosazení alba vydali tři písně: "High High", "Oh Yeah" a "Knock Out". Všechny tři songy šly do oběhu dříve, než samotné album. Písně získaly velký komerční úspěch: "High High" se umístilo na vrcholu žebříčku, zatímco "Oh Yeah" a "Knock out" byly hned pod ním, jako číslo dva a tři. Samotné album bylo vydáno na Štědrý den a debutovalo jako číslo jedna v Gaonském žebříčku s před-prodejí na 200 000 kopií, nakonec se však prodalo pouhých 130 000. Ve spolupráci s Park Myung Soo pro Infinite Challenge Seohae Ahn Highway Song Festival 2011 vytvořil GD duo zvané GG, které vydalo jejich song Fired Up společně s Park Bom z 2NE1 2.června 2011. Píseň se stala velkým hitem v mnoha Korejských hudebních hitparádách.
V březnu 2012 bylo oznámeno, že G-Dragon chystá sólo comeback, který by se měl uskutečnit někdy v polovině roku, pravděpodobně v srpnu, někdy poblíž data jeho narozenin. GD a TOP také spolupracovali s anglickou zpěvačkou Pixie Lott, jejichž společná píseň se objevila v japonském albu BIGBANG. GD vydal videoklip pro jeho píseň "One Of A Kind" ze stejnojmennéjo alba 24. srpna 2012, který byl 1. září následovaný videem pro "That XX", která se o několik hodin později stane velkým hitem. 15. září 2012 bylo digitálně vydáno samotné album. O tři dny později - 18. září 2012 - bylo uvedeno do prodeje. Už od samotného vydání se stalo v Jižní Koreji velkým úspěchem. Všechny písně se držely na horních příčkách různých hitparád. Album se také dostalo do Billboard World Album Chart, kde se umístilo v Billboard 200 Chart na 161. místě.
Image a Umění Popisován jako "nejmódnější" ze skupiny, si GD za svou roli v určování módních trendů v Jižní Koreji vysloužil ceny jako "Style Icon of 2008" nebo "Most Influential Men of 2008", která byla sponzorována Arena magazínem. Kang Dong Wan, další módní ikona, rovněž ocenil jeho vliv, oslovujíc jej jako "fashionista" (fashion: móda). Během propagace Heartbreaker si GD poněkud razantně změnil svůj účes, když z typické hnědo-černé přešel na mnohem výraznější blond, která mu vynesla značnou vlnu popularity. Jeho účes se rovněž stal jedním z top účesu roku. Mimo to, jeho neustále nošení trojúhelníkových šátků zapříčinilo vzniku trendu mezi mladou generací, která je s oblibou začala nosit také, říkajíc jim "BIGBANG šátky".
Navzdory jeho vlivu, GD připustil, že při své roli hudebníka bývá velmi uvědomělý, poukazujíc na to, jak se mu: "změnilo hodně věcí, včetně tónu mého hlasu, protože jsem si plně uvědomoval váhu své práce, když jsem ji prezentoval před ostatními." S vědomím, že jeho vzhled je velmi důležitý při prosazování materiálů také dodal: "to, co veřejnost vnímá (z mého fyzického vzhledu) je moje dílo, takže je moje chyba, když ji špatně podám". GD se rovněž silně staví proti myšlence zpěváků-producentů, co se v poslední době v hudebním průmyslu značně rozšířila.

Incident s Marihuanou
5. října 2011 bylo zveřejněno, že G-Dragon měl pozitivní testy na kouření marihuany. Jeho testy moči sice přišly po vyšetření s negativní zprávou, nikoli však jako jeho vlasy, které nesly slabé stopy marihuany. Testy byly provedeny na začátku června a výsledky přišly v srpnu. Vzhledem k tomu, že výsledky poukazovaly pouze na drobné množství a byl to jeho první přestupek vůbec, to vyústilo pouze v obvinění, kterého byl nakonec zproštěn. GD údajně drogu vdechl z cigarety, jež mu byla nabídnuta fanouškem v Japonsku během párty, co se konala někdy během května. On jako jediný z účastníků akce vzbudil pozornost korejských vládních orgánů. On také sám přiznal, že opravdu kouřil nabídnutou cigaretu, ale poté, co zjistil, o co se ve skutečnosti jedná, zahodil ji pryč. Skandál vedl k zastavení propagace BIGBANG a YG vydali prohlášení, ve kterém říkali, že byl GDmu dán čas na to, aby přemýšlel nad svými chybami.
Protože nebyl obviněn, neztratil žádného ze svých sponzorů a později učinil první veřejné vystoupení od skandálu spolu se svou skupinou BIGBANG na udílení cen MTV EMA 2011.

Hudební styly, texty a skládání
Inspirován hudbou Wu-Tang Clan se GD ve věku dvanácti let zúčastnil každoročního vydání hip hop Flex alba, tentokrát s rokem 2001 a odstartoval tak svou kariéru jako umělec. V raných začátcích kariéry BIGBANG, byla skupina podávána na trh převážně jako hip hopová, přestože později experimentovala s elektronickou hudbou a udávala nové trendy v Jižní Koreji. Z předchozího odhalování různých žánrů, co BIGBANG skrývala v rukávu, GD zapojil do svého alba Heartbreaker mix tanečních, R&B a hip-hop songů. Během produkce společného alba GD&TOP se pak GD více zaměřil na stopy hip-hopu, ačkoli uznával, že R&B, akustická a elektronická hudba na celé znění bude mít rovněž velký vliv. Od doby, co se stal i sólo umělcem, si udržuje přísnou kontrolu nad jeho hudbou, prohlašujíc, že: "každý pocit (při vytváření hudby) je jiný", z čehož vyplynulo, že při tvorbě textů a hudby často využívá své vlastní emoce. V pokusu odlišit se od ostatních umělců a skladatelů připustil, že: "dávám náhle zvraty a obraty na "každý roh" a vyvolávám tak jiný příběh". Rovněž uznal, že refrém je sice nejchytlavější část písně, ale on sám chce, aby si lidi zapamatovali všechny části. Předcházejíc sólovému výstupu, se GD rovněž zapojoval do produkce alb BIGBANG, přičemž napsal a zkomponoval velkou část jejich písní. Jeho příspěvky k jeho vlastní hudbě mu vynesly vlny chvály, ale i kritiky. Preferujíc psané texty, které "zní jako aktuální příběh", jej Korea Times vychválili jako "geniálního zpěváka-textaře", ačkoli rapper samotný se později vyjádřil, že je nepříjemné chodit se "štítkem". Jeho snaha ve vytváření různorodých melodií mu vynesla cenu "Best composer 2008". Zatímco jeho rapp texty jej umístily na čtvrté místo v anketě "Most God-Like" rapper v Japonsku. Byl také označený na prvním místě v časopise Forbes jako "Most Hard-Working Idol". Bez ohledu na tohle všechno, si GD prošel obviněním z plagiátorství, nejvíce se songem "With U", který zkomponoval pro BIGBANG, "Heartbreaker" a "Butterfly", které vytvořil pro své sólo album.


Zajímavosti
 • Má tetování na jeho vnitřních stranách paže: na pravé má "vita dolce", což v italštině znamená "sladký život"; a na levé paži má "moderato", což je hudební termín, který udává tempo a znamená "středně''
 • Má rád, když ho lidé nazývají "Kwon Leader"
 • Jeho starší sestra Dami vlastní online obchod s oblečením. Jmenuje se "Style Love" nebo "Style Luv". Kouknout se na stránku můžete zde.
 • Písnička "Lies" měla být nejprve pro G-Dragona jako jeho sólo, ale pak se domluvili, že to budou BIGBANG zpívat jako skupina.
 • G-Dragonův přítel už od dětství je Kangin ze skupiny Super Junior.
 • Má kolekci klobouků a bot. A to za důvodem toho, že prý jsou to jediný věci na sebe, které když ztratíte, můžete koupit zpět.
 • Má psa jménem Gaho.
 • Nedávmo řekl že ho Yang Hyun Suk (ředitel YG) trénoval tak, že po něm chtěl jednu píseň každý týden. Dodal že si po roce zvykl a že psaní textů pro něj bylo přirozené jako jídlo.
 • Když byl nedávno v pořadu "Thank You", promluvil o svém incidentu s marihuanou. Řekl: "Kvůli incidentu, který se udál dva roky nazpět jsem se nemohl objevovat v televizi a někteří z mých fanoušků se ke mě obrátili zády."
 • GD k smrti miluje jablka.
(Fotky, kde je ještě mladší GD)


(GD a jeho pes Gaho)


Taeyang

20. března 2013 v 17:59 | Ady |  KPOP profiles
Pravé jméno: Dong Young Bae
Přezdívky: Taeyang, SOL, YB
Datum narození: 18. května 1988
Vzdělání: Daejin University in Theater & Film (počínaje rokem 2008)
Funkce: choreograf, zpěvák
Krevní skupina: AB
Dovednosti: rap, tanec, beatbox, zpěv, jazyky (angličtina, japonština)
Debut: YG Family 2nd Album 2002
Záliby: basketbal, hudba, sledování televize, léto, oblečení, hry, Manhwa (komiks), skateboard
Sourozenci: starší bratr (Dong Hyeon Bae)
Charakter: Ve všem je nejlepší, už něčeho dosáhl a nemá rád boj. Mluví o svém problému se svým soupeřem. Dobře poslouchá a myslí předem na to, co se chystá říct, ať je to cokoliv.
Interpreti, které obdivuje: Usher, Omarion, Justin Timberlake

Oficiální odkazy

2000 - 2008: Začátky s BIGBANG
Taeyangovo první vystoupení v hudebním průmyslu bylo ve videoklipu "A-yo" hip-hopového dua Jinusean. Spolupráce ho nakonec zavedla k úspěšně zvládnutému konkurzu do nahrávací společnosti YG, kde se stal jedním z rapperů pospolu s G-Dragonem a bývalým trainee (nyní člen 2PM) Kim Junsuem. Spolu s GDm později vytvořili duo nazvané GDYB.
Plánovaný debut GDYB byl nakonec zrušen a místo toho se k nim připojili další čtyři členové (Daesung, Seungri, T.O.P, Hyunseung), aby vytvořili skupinu BIGBANG. Vznikání skupiny bylo zdokumentováno jako televizní pořad BIGBANG Documentary. Před oficiálním debutem skupiny byl jeden z členů, Hyunseung (nyní člen B2ST), z projektu propuštěn. Youngbae si zvolil umělecké jméno Taeyang (korejsky: 태양; význam: Slunce) a namísto rapování se zaměřil více na zpěv. První album BIGBANG Since 2007 mělo značný úspěch a rovněž obsahovalo i Taeyangovu první sólo píseň Ma Girl.

2008 - součastnostnost: Budování kariéry
Potom co se podílel na tvorbě alba zpěvačky Lexy, bylo naplánováno i vydání jeho vlastního, prvního sólového alba. Ačkoliv bylo vydání naplánované na září, celý projekt byl posunut kvůli plánům skupiny. Taeyang zveřejnil své první mini-album, Hot, 22.května 2008. Na jeho tvorbě se podíleli umělci jako Teddy Park (1TYM), Yang Hyun Suk, Kush a jeho kolega G-Dragon. Taeyang zapojil do svého alba kromě hip-hopového žánru BIGBANG i prvky R&B, což byl jeho hlavní záměr. Později vyjádřil své zklamání nad albem, nicméně připustil, že sám nenapsal ani jednu píseň, také dodal, že by v budoucnu chtěl více zapojit své nápady do hudební tvorby.
Jeho prvním singlem byla R&B skladba napsaná Teddym a Kushem, Only Look At Me. G-Dragon později vydal svou vlastní verzi s názvem Only Look At Me part 2. Druhým singlem byl Prayer, který nazpíval s Teddym. V promo videu se pak objevili oba. Na podporu alba Taeyang uspořádal svůj první koncert Hot. Později toho roku obdržel dvě ceny na sedmém udílení Korean Music Awards, Best R&B/Soul Song za Only Look At Me a Best R&B/Soul Album. Taeyang je prvním členem idol skupiny nebo i boybandu, který získal taková ocenění.
Většinu roku 2009 se věnoval hlavně aktivitám skupiny, ve kterých byla zahrnuta i píseň "Lollipop" se skupinou 2NE1. Později odletěl do Japonska kvůli propagaci japonského alba skupiny. Po skončení aktivit s BIGBANG se vrátil zpět a začal připravovat další sólové akce. Vydal svůj první digitální singl "Where U At", který následovala píseň "Wedding Dress". Promo videa bylo natočeno pro oba singly a "Wedding Dress" se umístilo na třetím místě v online volbě pro rádio stanici Dutch.
Jeho první studiové album Solar bylo vydáno 1.července 2010. S ním se objevily hned dvě edice, Deluxe Edition a Regular Edition. Regular Edition obsahovalo jedenáct písní, zatímco Deluxe, která byla světově omezena na 62 000 kopií, jich měla třináct, protože obsahovala i "Only Look At Me" a "Prayer". Pro první den prodeje limitované Deluxe Edition byly celkové tržby na kopiích vydané YG a prodávané jak v online tak i offline obchodech na 371 000+. Album bylo později zveřejněno i na iTunes, kde se umístilo na druhé příčce v iTunes TOP R&B-Soul albums žebříčku ve Spojených Státech a na 1.místě v Kanadě, což z Taeyanga udělalo prvního asijského interpreta, který toho dosáhnul. K propagaci alba byly vydány dvě písně: "I Need a Girl", kde se objevil i G-Dragon a Sandara Park, a "I'll Be There". Taeyang ke konci roku vyhrál ceny Best Male Artist na udílení cen MAMA 2010 a Seoul Music Awards Best Male Artist.
V současné době Taeyang pracuje na vydání svého třetího sólo alba.

Zajímavosti
 • Spolu s G-Dragonem pracují pod YG už od 12 let.
 • Tae Yang se nerad s někým pře a hádá. Je velmi rozmýšlivý, velmi dobře umí naslouchat a přemýšlí o tom, co říká.
 • Když spolupracovali s G-Dragonem, vystupovali na různých koncertech. Nejvíce se Se7enem jako jeho hlavní rappeři a tanečníci.
 • Dostal svůj první polibek při natáčení videoklipu k písni "Ma Girl".
 • "papa" skupiny (nechá skupinu se mu svěřovat se svými problémy)
 • Oblíbená píseň při karaoke je "Incomplete".
 • Když Tae Yang volal členům během jeho "Ma Girl" videa řekl: "HYUNGS! Jsem mrtvej! Políbil jsem dívku!"
 • Jeho nejcennější majetek je piano, které mu koupila mamka, kvůli tomu, aby se naučil hrát a miloval hudbu. Proto to piáno tak miluje!
 • Má velmi vypracované tělo.
 • Měl psa Bosse, který bohužel 10.6.2013 umřel. Později se Taeyang pořídil nového psa, Homieho.
 • Jednou uprostřed songu na koncertě řekl, že musí akutně na WC.
 • Miluje, když jeho fanynky řvou, když si trhá triko a háže svoje věci do všech stran.
 • Na koncertě vydrží s trikem maximálně 5 písniček, pak mu začíná být "vedro" a slíká se na pódiu.
 • Je závislý na nakupování nových věcí na sebe v každém městě, které navštívil.

(Taeyang jako menší)

(se Seanem z Jinusean během vysoupení "A-Yo")(Taeyang a Boss)

(Taeyang a Homie)

Čerpáno z: asianstyle.cz

T.O.P

20. března 2013 v 16:05 | Ady |  KPOP profiles
Pravé jméno: Choi Seung Hyun
Přezdívky: T.O.P, Tempo, Tabi, Choi TOP, Bingu TOP
Datum narození: 4. listopadu 1987
Vzdělání: Seoul Art College (Majoring in Musical), Dangook University in Theater & Film (začal v roce 2008)
Fuknce: rapper, beat boxer, skladatel, zpěvák (chvílemi)
Krevní skupina: B
Dovednosti: rap, beatbox
Debut: s BIGBANG, tedy 19.8.2006
Záliby: Čtení, plavání, móda, herectví, sbírání hraček (hlavně BearBricks)
Sourozenci: starší sestra (Choi Hye Yoon)
Charakter: Mluví dobře a je velmi tvrdohlavý. Má rád, když je vůdcem věci a mluví jeho mysl. Je velmi plachý, ale on si myslí, že je to roztomilé.
Interpreti, které obdivuje: Usher, Omarion, Jay-Z, B2K

2005 - 2006 Debut BIGBANG
Ještě předtím než TOP začal pravovat pod YG, byl nejznámnější hvězda mezi undergroud hip-hop rappery známý pod jménem Tempo. G-Dragon zmínil, že jsou "přátelé z dětství" a často spolu tancovali a rappovali. I když se G-Dragon později odstěhoval a "vzdálili" se, GD ho později kontaktoval, když YG hledali kandidáty do chlapecké skupiny. Nahrál několik demo nahrávek a poslal je Yang Hyun Sukovi, řediteli YG, který ho později pozval na konkurz. TOP byl ale vyloučen nahrávací společností, která ho označila za příliš "baculatého" na to, aby se stal idolem. Ale potom co TOP přišel domů, začal na sobě tvrdě pracovat a povedlo se mu shodit 20 kilo za 40 dní. O šest měsíců se vrátil na konkurz, kde byl přijat. A tím se stal jedním z rapperů BIGBANG, spolu s GDm.
Jeho přezdívku T.O.P mu vybral jeho kolega z YG, SE7EN. Původně měl být známý pod přezdívkou Mark, ale to neprošlo.

2007 - 2009
TOP začala pracovat na své sólové kariéře. V roce 2007 pracoval spolu s Taeyangem a G-Dragonem na písni zpěvačky Lexy "Super Fly" pro album Rush. V létě se objevil jako herec ve videoklipu Red Roc "Hello". Později roku 2007 začal svou hereckou kariéru dramatem I Am Sam, kde ztvárnil vrchního rváče školy, Chae Musina.
V roce 2008 začal pracovat s Gummy na písni "I'm Sorry". Později tohoto roku byl přijat na Dankook University na divadelní obor. Později pozastavil svojí sólovou kariéru a začal se znovu věnovat skupině. Po roce práce se skupinou si zahrál zabijáka Vicka v dramatu IRIS. K tomuto dramatu nahrál píseň "Hallelujah" spolu s Taeyangem a G-Dragonem. Později se také objevil ve filmu Nineteen, kde si zahrál i Seungri.

2010 - součastnost
Při Big Bang Show koncertu v lednu 2010 zveřejnil svojí sólo píseň "Turn It Up." YG vydali teaser k "Turn It Up" 14. června 2010 a celé video mělo vyjít 21.června. Už teaser dosáhnul přes 200 000 shlédnutí během 48 hodin od chvíle, co byl zveřejněn na YouTube. Oficiální MV mělo 1 000 000 shlédnutí a komentářů během pár minut. Byl také prvním korejským umělcem, který vydal song celosvětově na iTunes.
V červnu 2010 vyšel film 71: Into the Fire ve kterém si TOP zahrál. Obdržel kladných dobrých kritik a uznání za svůj herecký výkon a také obdržel na konci roku herecké ocenění.
29. října 2010 vyhrál Hallyu Popularity Award na čtyřicátém sedmém Grand Bell Film předávání cen.
V listopadu 2010 YG oznámili, že TOP a GD vydají album. Předcházelo tomu světové premiérové showcase, které se uskutečnilo na Times Square v YeongDeungpo v Seoulu, které bylo také živě vysíláno na YouTube. Jako promo vydali tři singly: "High High", "Oh Yeah" a "Knock out". Album bylo vydáno na Štědrý večer. V roce 2011 se TOP objevil na obálce 1st Look Magazine. Photoshoot se konal v Brooklynu, New York a fotil renomovaný fotograf Hong Jang Hyun.
V červnu 2012 bylo potvrzeno, že si zahraje ve filmu Alumni společně s Jo Sung Ha. Hraje syna severokorejského špiona, který je falešně obviněn.

Zajímavosti
 • Je nejstarším členem BIG BANG.
 • Spí hodně oblečený.
 • Poprvé vystoupil v TV sám (Happy Share Company).
 • Má růžovou ložnici
 • Vytupoval v klubu v Gangnam 2003-2005
 • V Love Letter s Gummy, měli oba stejnou přezdívku: Siberian Husky.
 • Gummy a T.O.P byli nazváni jako "Cvičící sovy", kvůli jejich cvičení pozdě v noci.
 • Je jediným členem BIGBANG, který nemá řidičák.
 • Není moc dobrý v tanci.
 • Spolu se SE7ENem jsou Choi bratři, protože oba jsou Choi.
 • Jednou na koncertě vlezl mezi fanoušky a jedné holky se tam zeptal, jestli mu dá její číslo na mobil.
(fotografie TOPa před debutem)

(TOP v dramatu IRIS)

(ve filmu 71: Into the Fire)(GD&TOP)

Čerpáno z: asianstyle.cz

SE7EN

19. března 2013 v 18:54 | Ady |  KPOP profiles
Pravé jméno: Choi Dong Wook
Umělecké jméno: SE7EN
Datum narození: 9.listopadu 1984
Krevní skupina: B
Znamení: krysa (v čínském), štír (v normálním)
Sourozenci: dvě starší sestry

SE7EN je jihokorejský sólo zpěvák pod společností YG Entertaiment. Debutoval i v Japonsku, Číně a USA.
Trénoval v YG od svých 15 let. Po 4 letech tréninku debutoval v roce 2003 s písní "Come Back To Me" a vydal své první album Just Listen. Později toho roku vyhrál cenu Best Newcomer Award od MNET.
SE7EN a YG Family vystupovali již teď zaniklém MTV K a poté měli tři koncerty ve Washingtonu, New Yorku a Los Angles aby oslavili 10. výročí vzniku YG a pomohli SE7ENovi s debutem v Americe. 11.prosince 2006 se na MTV K debutoval dokument o SE7ENovi.
Na svém prvním albu v USA spolupracoval s generálním ředitelem LaFace Records, Markem Shimmelem a Grammy a Richcraft výrobcem Lionell Davis. Poté začal své anglické písně podporovat pomocí turné. 10. března vyšla jeho první píseň "Girls" ve kterém zazpívala i Lil Kim.
V červnu 2009 přiznal že s herečkou Park Han Byul chodí sedm let. Pár se poprvé setkal na střední škole. Dříve SE7EN jasně popíral fámy o tom, že by spolu chodili, ale to bylo z důvodu jejich ochrany a přirozeného vývoje jejich vztahu. A v roce 2012 oslavili společných 10 let.
V roce 2010 se SE7EN vrátil do Koreje a měl v Koreji comeback asi po třech letech pauzy. K tomuto comebacku vydal své třetím mini album Digital Bounce, to vyšlo 31. července. Píseň "Digital Bounce" z tohoto mini alba, ve které zpíval i TOP člen BIGBANG, se pak stale velmi oblíbenou a stále patří mezi jeho velké hity.
V říjnu začal vystupovat se svou písní "I'm Going Crazy", kde si ve videoklipu zahrála hlavní postavu jeho dlouholetá přítelkyně Park Han Byul.
V roce 2011 SE7EN na japonském koncertě 2NE1, NOLZA, že se chystá comeback v Japonsku po čtyřleté pauze od roku 2007. Řekl, že album, které chystá bude popového konceptu. Také řekl že vydá japonskou píseň "Angel" v listopadu ještě toho roku.
Na začátku roku 2012 vydal korejská album s titulní skladbou "When I Can't Sing", kterou napsali a produkovali JYP, což byla první spolupráce mezi YG a JYP.
19.března 2013 (tedy dnes), SE7EN nastoupil na dva roky na vojnu. Před odchodem složil pro fanoušky píseň "Arigatou" ke které byl v den jeho odchodu zveřejněn videoklip a píseň je vydána v dvou verzích, korejské a japonské. Korejská verze je pod názvem "Thank U".
V Japonsku SE7EN vlastní dvě restaurace, při jejímž otevření přišlo 500 lidí. V Koreji jich má deset a vedeny jsou pod názvem Yeolbong Jjimdak.

Herecká kariéra
Jeho herecká kariéra odstartovala hlavní rolí v korejském dramatu Goong S. TO mělo premiéru v lednu 2007. Toto drama získalo širokou podporu od fanoušků v USA, Thajsku, Malaysii, Brazílii, Austrálii a Singapuru. A bylo nejvíce vyhledávané a nejvíce sledované drana online. SE7EN řekl, že i když nemělo drama takový úspěch, přijetí role nelituje.

Alba
 • 2003: Just Listen
 • 2004: Must Listen
 • 2006: 24/SE7EN
 • 2006: Must Listen
 • 2006: First Se7en
 • 2006: Se7olution
Jeho fanklub nese název Lucky 7 a oficiální barva faklubu je lime zelená.
Oficiální odkazy
Stránka YG Family: www.ygfamily.com

EvoL

19. března 2013 v 16:00 | Nelly Terka Shihouin |  KPOP profiles
Už jsem dřív psala o jejich albu, protože to byla žhavá novinka, ale pochybuji o tom, že všichni víte co jsou EvoL zač. Trochu vás uvedu do děje:
Na obrázku z leva se nachází Jucy ,J-Da, Hayana, Say, Yull

EvoL (Effective Voice of Ladies) je 5-členná dívčí skupina zaměstnaná pod Stardom Entertainment. Když si přečtete jméno skupiny pozpátku, vznikne z toho "LovE". Prvně debutavali se singlem "We Are A Bit Different" v srpnu roku 2012. Leaderkou skupiny je Say (Kwon SoHee), která je rovněž vokalistka a tanečnice. Mou oblíbenkyní je hlavní rappérka Jucy (Kim JunHee). Velice oblíbenou mezi fanoušky se stala vokalistka, rappérka a maknae skupiny J-Da (Kim YeonJoo). Nejhezčí hlas se skupiny dle mého názoru má vokalistka Hayana (Kristine Yoon). V neposlední řadě je zde Yull (Im Yuri), která je v skutku úžasná vokalistka.
Vydaná alba: Let Me Explode, Second Evolution
Vydané písně: We Are A Bit Different, Let Me Explode, 1.2.3.4.5, Magnet, I'm Sorry, Get Up, Love, Get Up (White Dress Remix)
Oficiální stránky:

Více informací o skupině naleznete na stránce http://www.kpoplyrics.net/evol-members-profile.html

EvoL -Second Evolution

19. března 2013 v 0:00 | Nelly Terka Shihouin |  Výkecy, info, others and etc.
2013.03.18 vydaly EvoL své druhé mini album s názvem "Second Evolution". Obsahuje šest skladeb včetně hip-hop tanečního čísla "Get Up", jak remix tak originální verzi. V tomto albu zazní i dvě starší písně vydané v albu Let Me Explode a to "Mangnet" a "I'm Sorry".


O1 - Get Up
O2 - Love
O3 - Magnet
O4 - I'm Sorry
O5 - Get Up (White Dress Remix)
O6 - Get Up (inst.)

2NE1

18. března 2013 v 19:22 | Ady & Nelly |  KPOP profiles
(zleva: CL, Minzy, Dara a Bom)
2NE1 (korejsky 투애니원 -vyslovuje se To anyone nebo Twenty-one) je čtyřčlenná jihokorejská dívčí skupina, která patří do společnosti YG Entertaiment. Členkami jsou: CL (leader), Dara, Bom a nejmladší Minzy.
CL se jako malá hodně stěhovala se svým otcem fyzikářem kvůli jeho práci. Jako první zahraniční stát poznala Ameriku, kde se naučila perfektně anglicky i když ten jazyk nikdy před tím neslyšela. Přestěhovali se i do jiných států jako je Francie nebo Japonsko. Když se CL vrátila do své rodné země, tak se přihlásila do YG Entertainment a tam usoudili, že by byla úspěšná jako sólistka. CL zkoušela své štěstí v JYP. Byla si hodně blízká s jednou členkou z Woder Girls, konkrétně se So Hee.
Dara původně měla být herečka na Filipínách v její rodné zemi.Jenomže YG si všimla jejího talentu,tak ji dali smlouvu. Den po té ji Dara podepsala a přešla k YG .Měla být sólista, ale YG Papa prohlásil, že by sólových umělců bylo moc. Další na řadě byla například CL,která měla být též na sólové dráze.
Tak dalaYG nabídku, že hledají členky do nové dívčí skupiny. Sny korejských holek jsou uplně stejné, jako tady v Česku. Spousta z nich se chce stát slavnou. Je to vlastně něco jako Superstar, akorát je to jenom jeden člověk pod dannou agenturu. Park Bom se přihlásila za podpory své tety, rodiče ji to zakázali, ale ona si dala cíl, že to zkusí. Uspěla až na třetí pokus a při písničce, kterou zpívala YG Papa otevřel pusu.
Minzy kontaktovali z YG již v jedenácti letech (5.třída). Její babička byla velice úspěšná korejská lidová tanečnice, tak svoji vnučku naučila základy. Prvně milovala lidové tance, ale pak přešla na hip hop. Svoje videa nahrávala a postupně dávala na Youtube. Toho hned YG využila a domluvila si s ní schůzku. Minzy ji přijala a v sedmnácti letech nastoupila.
Spojily je a daly za úkol vytvořit písničku, kterou bude mít nastarosti Teddy Park (instrumentálista). Hned při prvním setkání, zvolily leaderem skupiny Bom, ale ta to odmítla, a řekla, že by to s CL vpadlo lépe. Tak se stala leaderkou CL. Minzy převzala roli maknae ,rapperky a nejlepší tanečnice, CL tedy leadera a hlavní rapperky, Bom hlavní zpěvačky a Dara středního vokálu a tanečnice.
Poprvé se objevili 28.března v písni "Lollipop" spolu s chlapeckou skupinou BIGBANG rovněž z YG. 17.května 2009 dívky po čtyřech rocích tréninku oficiálně debutovali s písní "Fire", ke které byli vytvořeny dva vydeoklipy - prostorovou a pouliční.
Název 2NE1 znamená New Evolution of 21st century (Nová Evoluce 21.století). Původně se měli jmenovat 21, ale potom co zjistili, že už tento název nese jiný interpret museli název změnit.
Ještě v květnu 2009 se začal vysílat vlastní dokument 2NE1, který nese název 2NE1 TV. A už v roce 2009 se členky pustili do sólových aktivit (Bom vydala "You&I", Dara "Kiss" a Minzy&CL vydali společnou píseň Please Don't Go). A také začali dostávat různá ocenění: Nováčky roku, Nejlepší píseň, Nejprodávanější píseň a další.
V roce 2010 vydali své první plnohodnotné album To Anyone, ze kteráho známe třeba písně "Clap Your Hands", "Can't Nobody" nebo "Go Away". V tomto roce byli vydány i další písně spolu s videoklipem a byli to písně "Follow Me" a "It Hurst". Na konci roku 2010 vyhráli na 2010 MAMA ocenění Umělec roku a Album roku. Zároveň začli vysílat druhou řadu 2NE1 TV.
V roce 2011 2NE1 debutovali v Japonsku. 19.ledna vydali anglickou verzi "Can't Nobody", která vyšla v Japonsku. 1. května bylo prostřednictvým 2NE1 TV zveřejněn jejich nový videoklip k písni "Lonely". Bom také vydala svou druhou sólo píseň, "Don't Cry". 24.června vydali další písně na kterých spolupracovali s Teddym. Byli to písně "I Am The Best" (ta je velice populární), "Hate You" a "Ugly". 26.-28. srpna 2011 měli 2NE1 své první koncerty v Chamsil Olympic Arena. Nato odjeli do Japonska, kde vydali své album Nolza. Toto album obsahovalo japonské verze písní "Hate You", "I Am The Best" a "Lonely". 19.září měli své první japonský turné, 2NE1 First Japan Tour - NOLZA.
V roce 2012 vydali své prní japonské album, které obsahuje písně "Scream" a přezpívané "Fire" a "I Don't Care". Také spolupracovali s M-Flo na písní She's so (Outta Control). V roce 2012 vystupovali na 2012 MTV Video Music Awards Japan a vyhráli Nejlepší MV nováčka za "I Am The Best". 5.července 2012 měli comeback s písní "I Love You". A v srpnu zahájili své velké světové turné New Evolution.

Jejich fanklub nese název Black Jack. Oficiální barvou fanklubu je žhavá růžová.

Oficiální stránky
Oficiální stránka YG: www.yg-2ne1.com

Česká fanstránka: 2ne1.cz

Super Junior

17. března 2013 v 20:22 | Ady |  KPOP profiles
(ještě se všemi členy)
Super Junior (슈퍼 주니어) je chlapecká skupina z SM Entertaiment. Skupina se skládala ze 13-ti členů: Leeteuk (leader), Heechul, Hangeng, Yesung, Kangin, Shindong, Sungmin, Eunhyuk, Donghae, Siwon, Ryeowook, Kibum a nejmladší Kyuhyun. Debutovali 6.listopadu 2005 jako Super Junior 05 (v tuto dobu byli ještě bez Kyuhyuna), což měl být projekt a název skupiny se měl každý rok měnit takže Super Junior 06, 07 a tak dál. Poté se ale v roce 2006 přidal Kyuhyun skupina si nechala stále jméno Super Junior. V průběhu let byli tozděleny do několika podskupin:
 • Super Junior K.R.Y (Kyuhyun, Ryeowook a Yesung)
 • Super Junior T (Leeteuk, Heechul, Kangin, Shindong, Sungmin a Eunhyuk)
 • Super Junior M (Sugmin, Eunhyuk, Zhou Mi*, Donghae, Siwon, Ryeowook, Kyuhyun a Henry*)
 • Super Junior H (Leeteuk, Yesung, Kangin, Shindong, Sungmin a Eunhyuk)
* Zhou Mi a Henry jsou pouze členové v podskupině Super Junior M.

Členové skupiny se pak začali věnovat i hraní a hostování v různých show.
Kibum se chtěl zaměřit na hereckou kariéru a od třetího alba už se nezúčastňuje aktivit Super Junior a Hangeng opustil skupinu kvůli vniřnímu problému se společností. Kangin v roce 2010 nastoupil na vojnu a 16.dubna 2012 se vrátil zpátky do skupiny.
Na vojně se momentálně nachází tři členové: Heechul, který nastoupil v roce 2011 a v červenci tohoto roku by se měl vrátit do skupiny. Leeteuk, který by se měl vrátit příští rok, tedy v roce 2014. A nedávno nastoupil Yesung. V současné době je tedy 8 aktivních členů.
Jejich fanklub nese název E.L.F což je zkratka pro Everlasting Friends a jejich oficiální barvou je perlově safírová modrá.
(současných 9 aktivních členů - zleva: Shindong, Sungmin, Ryeowook, Kyuhyun, Donghae, Siwon, Yesung, Kangin a Eunhyuk)
Oficiální stránky:

Korejská diskografie

Studiová alba
 • SuperJunior05 (Twins) (2005)
 • Don't Don (2007)
 • Sorry, sorry (2009)
 • Bonamana (2010)
 • Mr. Simple (2011)
 • Sexy, Free & Single (2012)
Písně
 • Show Me Your Love feat. TVXQ (2005)
 • U (2006)

Japonská diskografie

Písně
 • Bonamana (2011)
 • Mr. Simple (2011)
 • Opera (2012)
 • Sexy, Free & Single (2012)

GLAM

17. března 2013 v 16:47 | Nelly Terka Shihouin |  KPOP profiles
GLAM (Girls Be Ambitious) je 4-členná hiphop-elektro dívčí skupina zaměstnaná pod Big Hit Entertainment. První debut Party (XXO) byl vydán 16. července roku 2012. Členky jsou Park Ji Yeon (leaderka, rappérka), ZINNI (rappérka), Da Hee (vokalistka), Miso (vokalistka, maknae). Původně byla ve skupině i Trinity - vlastním jménem Yoon Soo Jin, která měla být vokalistkou, ale z neznámích důvodů skupinu opustila hned po prvním debutu.

Písně: Party (XXO), I Like This, In Front Of The Mirror

Oficiální stránky:

Více na: http://www.kpoplyrics.net/glam-members-profile.html

1. Soutěž! (Kpop hláška)

14. března 2013 v 17:39 | Nelly Terka Shihouin |  Soutěže
Ahoj, máme tady první soutěž! Myslíte si, že se pořadatel může přihlásit? Je to tak úžasný, že bych se tedy přihlásila hned. Tato soutěž se bude týkat textu k jakékoliv k-pop písničce a vaší hlášce - hned vysvětlím. Pokud nějaký zpěvák, skupina či zpěvačka ma jakýkoliv text i část videoklipu ke kterému prohodíte nějaký komentář, tak zde se můžete pochlubit a dokonce i vyhrát celou soutěž. Dám příklad. určitě všichni znáte Seungriho z Bigbang a jeho velký hit Strong Baby, díky němuž si získal srdce mnohýh fanynek. K mé hlášce - nebo lépe řečeno hláškám použiji text této písně.

VI: "Hej sexy"
Me: "Ano?"
VI: "Dnes večer, však víš..."
Me: "Jo, vím..."
VI: "Mám výdrž, kotě"
Me: "To je dobře"
VI: "Odepni mi sako a pak..dnešní noc se pomilujeme"
Me: "Hmm, proč ne."

Dovolena je pouze korejská písnička. Můžete napsat komentář k jedné větě, ba i k celému textu. To záleží na vás. Vaše hlášky pište do komentářů a nezapomeňte zveřejnit i jméno písně a interpreta. Vítěze vyhodnotím Já a Ady. Těším se na vaše hlášky.

BIGBANG

12. března 2013 v 18:00 | Ady |  KPOP profiles
(zleva: Taeyang, Seungri, G-Dragon, TOP a Daesung)
Název fanklubu: V.I.P

Big Bang je pětičlenná hip hop-popová klučičí skupina pocházející z Jižní Korey a spadá pod společnost YG Entertainment. Skupina debutovala 19. srpna 2006 během YG Family koncertu. Skupina se stala jedním z nejúspěšnějších asijských skupin po celém světě.
Skupina se skládá z G-dragon, TOP, Tae Yang, Dae Sung, Seung Ri.
Jejich fanklub nese název V.I.P. podle jejich druhé písně.
Big Bang byl označen za "Revolutionary Group of Korean Music Wave" pro jejich originální hudbu a módní styl.
Skládání hudby a především vlastní produkce písní, za kterou získal G-Dragon od skupiny respekt a chválu od odborníku hudebního průmyslu.
Zlom skupiny přišel až s jejich hitem "Lies", kterou napsal jejich vůdce G-Dragon. Píseň se umístila na prvním místě v grafech po sedmi po sobě jdoucích týdnů. Jejich úspěch podporovali písně jako například "Last Farewell" a "Haru Haru". Od roku 2007 až do roku 2008 Big bag obdrželi mnoho ocenění včetně nejlepší mužská skupina, píseň roku, umělec roku a velké ocenění na udílení cen v Soulu.
Od roku 2009 po rok 2010 přesunuli své úsilí do Japonská a byli zvolení Korejskou skupinou kterou chtějí japonští fanoušci vidět nejvíce. Stali se první zahraniční skupinou, která vyhrála ocenění nejlepší nováčci a nejlepší nová skupina. Během jejich aktivit v Japonsku se skupina začala zabývat sólovými aktivitami.
Tae yang, Seung ri a G-dragon vydali sólové album. GD a TOP spolupracovali na albu v rámci sub-jednotky GD a TOP.
Seungri a Daesung hráli v televizních seriálech a TOP se stal velmi uznávanou filmovou hvězdou.
Po téměř dvouleté přestávce v Korey, Big bang v roce 2011 vyšlo velmi úspěšné album Tonight . Nicméně propagace alba byla brzy zastavena kuli právním potyčkám některých členů.
V listopadu v roce 2011 byla skupina nominovaná na "Best Worldwide Act" a zvítězili na "2011 MTV Europe Music Awards" a tak se stali první Asijskou skupinou kdo vyhráli tuhle cenu.
V roce 2012 skupina vydala 5 mini album "Alive" v Korey a Japonsku. A vydala se na světové turné po 25 měst a 16 státech.
Historie 2000-2005
Před debutem skupiny bylo už několik členu v zábavném průmyslu. G-dragon a Tae Yang byli první kdo získal odbornou přípravu pod YG Entertainment ve věku 11 let. Jejich první vystoupení bylo v Mv od Jinusean jako mladší verze umělce. Později generální ředitel vzal na vědomi jejich talent a založil duo GDYB a často se objevovali v albech Wheesung, Gummy, Masta Wu a Se7en. G-Dragon se také už ve svých 14 podílel na propagačních aktivitách YG Family. Jedna z nejznámějších písní je "Unfold to Higher Place".
Unfold to Higher Place
TOP poslal do společnosti pár svých demo nahrávek a později byl pozván na konkurz, jenže byl odmítnut, protože byl považován za příliš baculatého. O šest měsíců později byl přijat do společnosti, po jeho hubnutí. TOP ztratil údajně 44 Kg za 40 dnů.
Seung ri byl vůdce místní taneční skupiny v jeho rodném místě. On se nejprve objevil v pořadu Mnet Battle Shinhwa. Kde však vypadl v top4 kuli jeho nedostatku vokálních dovedností. Po té zkoušel být přijat do YG, ale v dokumentu o big bang se ocitl v ohrožení a soutěžil proti Hyunseung (z B2ST). Generální ředitel však nakonec rozhodl, že ve skupině zůstane Seung ri.
Dae sung byl přijat v konkurzu, I když je často brán, jako nejškareději člen, je dobře znám pro své silné pěvecké schopnosti. Byl vycvičen pod dohledem Wheesung.
Debut 2006-2007
Skupina debutovala 19. srpna 2006 během YG Family koncertu. Hned poté vydali svůj první singl "Bigbang". O měsíc později vyšel singl drůhý "Big Bang is VIP" a brzy poté třetí singl "Bigbang 03". V prosinci stejného roku měli svůj první koncert "The Real".
2007-2008 průlom kariery a uspěch v Japonsku
8. února 2007 vydali Live koncert album "The First/Real live concert" a započali své "Want You" turné.
V roce 2007 též vydali své první mini album "Always" s tímto se rozhodli, že budou více kontrolovat svoji hudbu a G-Dragon složil většinu písní na albu včetně písně "Lies", jež se stala jejich první hitem. Následovalo mini album "Hot Issue" s titulní písní "Last Farewell".
Ke konci roku byli členi hospitalizováni kvůli přílišnému vyčerpání, svou tvrdou prací však nasbírali množství ocenění včetně Nejlepší klučičí skupiny, Písně roku a Umělce roku.
Na začátku roku 2008 se vydali propagovat do Japonska a vydali své první EP "For the World". Po koncertě se vrátili zpět do Korey a vydali mini album "Stand Up" s titulní písní "Haru Haru". Během propagace vydali japonské album "Number 1" následované albem "Remember" s titulní písní "Sunset Glow" a Seung-ri "Strong Baby".
Lies
2009-2010 solové aktivity
Začátkem roku 2009 si skupina dala přestávku a členové se vrhli na sólové aktivity. Během pauzy se však dali dohromady, aby spolupracovali se svou "dívčí verzí" 2NE1 na písni "Lollipop", jež měla propagovat mobil Lollipop od LG Cyon. V srpnu tohoto roku vydali své první plnohodnotné album, a to japonské, se dvěma hity "My Heaven" a "Gara Gara Go". Poté se vrátili zpět k sólovým aktivitám. 18. srpna 2009 vydal G-Dragon své debutové album "Heartbreaker" a později vydal Taeyang dva digitální singly "Where you At" a "Wedding Dress".
Když se skupina opět dala dohromady, nahráli píseň "Let me hear your voice" jako píseň k japonskému dorama Ohitorisama.
V lednu 2010 měli "2010 Big Bang concert Big Show" a následují měsíc se vydali na "Electric Love" turné do Japonska. Na chvíli si však odskočili do Korey, aby vydali "Lollipop 2".
17. května vydali japonský singl a MV "Tell me goodbye". Když se blížil World Cup 2010, skupina spolupracovala s korejskou krasobruslařkou Kim Yu-Na a vydali píseň "Shout of the Reds".
25. srpna 2010 vydali japonský singl "Beautiful Hangover".
Shout of the Reds
Po většinu roku členové měli sólové aktivity. Včetně G-Dragon a T.O.P. kteří vydali své společné album "High High" a Seung Ri, který vydal své 1 mini album VVIP.
Big bang taky vyhráli spoustu ocenění v Japonsku jako je Best New Artist, Best Pop Video a Best New Artist.
2011 comeback a MTV ocenění
Po téměř dvouleté pauze se skupina vrací do Korey s Big Show 2011 a také vydává 4 mini album Tonight .
Později Big bag vydali speciální edici alba s dvěmi novými písněmi Love song a Stupid Liar. Hudební video k písni Love Song získalo přes dva miliony zhlédnutí na youtube během dvou dnů.
Big Bang vyhráli na MTV EMA cenu Best Worldwide Act, jako zástupci asijského hudebního průmyslu s více než 58 000 000 hlasů. Na předávání bylo všech pět členů pohromadě, což bylo poprvé za 6 měsíců od Daesung nehody a G-Dragon obvinění za užívání marihuany. 29. Listopadu také získali ocenění za nejlepší hudební video.
YG Entertaiment slaví 15 let od založení společnosti a uspořádá YG Family koncert, který byl odstartován 3. Prosince. Dae sung měl první představení poprvé na koncertě od doby nehody, kde zavinil smrt motorkáře.
Na konci roku Big Bang oznámili, že se vrátí na scénu na začátku roku 2012.
2012 5 mini album a světové turné
Počínaje 20. Ledna společnost začala vydávat ukázky pro 5 mini album Alive. Album vyšlo 25. února . Píseň Fantastic Baby obdržela 2 miliony názoru na youtube během 24 hodin. Všech 6 skladem z alba dosáhlo vrcholu 10 na různých grafech. Album Alive se také umístilo 5 v na americkým iTunes a 3 v kanadským iTunes čímž překonal rekord jejich předchozího alba Tonight.
Big Bang také vydali speciální verzi alba s písni Monster a oznámili své světové turné ve spolupráci s Live Nation, která je v režie známého choreografa Laurieann Gibson. Skupina se bude zastavovat v 16 zemích a 25 městech.
Od vydání alba Alive obdrželi uznání od pozoruhodných míst, jako je Gawker, jukebox (Francie), Refinery29 (Velká Británie), Letras (Brazílie), Ligação Teen (Brazílie), Rolling Stone a Ebony Magazine.
6 měsíců po jejich ocenění EMA, vyhráli cenu Best Fan na MTV Italy's 2012 TRL Awards, kde porazili Avril Lavigne a One Direction.
Korea
Alba
Since 2007
Remember 2008
Specialní edice
Tonight 2011
Still Alive 2012
Mini alba
Always 2007
Hot Issue 2007
Stand Up 2008
Tonight 2011
Alive 2012
Singl
We Belong Together 2006
La La La 2006
BIGBANG 2006
Japan
Alba
Number 1 2008
Big Bang 2009
Big Bang 2 2011
Alive 2012
Specialní edice
Monster 2012
Mini alba
For the World 2008
With U 2008
Singl
My Heaven 2009
Gara Gara Go! 2009
Koe o Kikasete 2009
Tell Me Goodbye 2010
Beautiful Hangover 2010

Oficiální odkazy
YG stránka: www.ygbigbang.com/

Zajímavosti
 • Kvůli GDmu museli jednou zastavit auto na křižovatce,protože si doma zapomněl svoje oblíbené triko.
 • Milujou, když jejich fanoušci křičí, když nastoupí na jeviště.
 • Píseň 'Lies' napsal GD původně pro sebe, ale pak se dohodli na společné písni.
 • Při natáčení 'Bad Boy' byla šílená zima a tak mezi natáčením museli běhat se spoustou bund na sobě aby se zahřáli.
 • Když byli BIGBANG v době hrůzy, řekl potom Daesung,že si málem učůrnul.
 • Když se natáčelo 'Fantastic Baby', musel TOP zkoušet svojí scénu asi 20x než to bylo dokonalý.
 • GD a Taeyang by si nikdy neodpustili kdyby někdo ublížil jejich psům (Gaho a Boss).
 • Seungri a TOP mají rádi psy, ale nechtějí si žádnýho koupit domů.
 • Daesung s TOPem jednou zkoušeli, jak se jim jazyky přilepí k železné tyči. Zůstali u ní stát asi 2 hodiny v mrazu.


O tomto blogu

12. března 2013 v 17:56 | Nelly Terka Shihouin
Vítejte na našem blogu! Dozvíte se zde spousty zajímavostí o K-popu a můžete se zúčastnit všeljakých soutěží. Tento blog vlastní dvě V.I.P's které se vám to tu budou snažit co nejvíce zpříjemnit. Rozhodně vám můžu slíbit, že se zde nebudete nudit! Doufám, že si tento blog oblíbíte a klidně o něm řekněte svým přátelům.
to love is to receive a glimpse of heaven.