2NE1

18. března 2013 v 19:22 | Ady & Nelly |  KPOP profiles
(zleva: CL, Minzy, Dara a Bom)
2NE1 (korejsky 투애니원 -vyslovuje se To anyone nebo Twenty-one) je čtyřčlenná jihokorejská dívčí skupina, která patří do společnosti YG Entertaiment. Členkami jsou: CL (leader), Dara, Bom a nejmladší Minzy.
CL se jako malá hodně stěhovala se svým otcem fyzikářem kvůli jeho práci. Jako první zahraniční stát poznala Ameriku, kde se naučila perfektně anglicky i když ten jazyk nikdy před tím neslyšela. Přestěhovali se i do jiných států jako je Francie nebo Japonsko. Když se CL vrátila do své rodné země, tak se přihlásila do YG Entertainment a tam usoudili, že by byla úspěšná jako sólistka. CL zkoušela své štěstí v JYP. Byla si hodně blízká s jednou členkou z Woder Girls, konkrétně se So Hee.
Dara původně měla být herečka na Filipínách v její rodné zemi.Jenomže YG si všimla jejího talentu,tak ji dali smlouvu. Den po té ji Dara podepsala a přešla k YG .Měla být sólista, ale YG Papa prohlásil, že by sólových umělců bylo moc. Další na řadě byla například CL,která měla být též na sólové dráze.
Tak dalaYG nabídku, že hledají členky do nové dívčí skupiny. Sny korejských holek jsou uplně stejné, jako tady v Česku. Spousta z nich se chce stát slavnou. Je to vlastně něco jako Superstar, akorát je to jenom jeden člověk pod dannou agenturu. Park Bom se přihlásila za podpory své tety, rodiče ji to zakázali, ale ona si dala cíl, že to zkusí. Uspěla až na třetí pokus a při písničce, kterou zpívala YG Papa otevřel pusu.
Minzy kontaktovali z YG již v jedenácti letech (5.třída). Její babička byla velice úspěšná korejská lidová tanečnice, tak svoji vnučku naučila základy. Prvně milovala lidové tance, ale pak přešla na hip hop. Svoje videa nahrávala a postupně dávala na Youtube. Toho hned YG využila a domluvila si s ní schůzku. Minzy ji přijala a v sedmnácti letech nastoupila.
Spojily je a daly za úkol vytvořit písničku, kterou bude mít nastarosti Teddy Park (instrumentálista). Hned při prvním setkání, zvolily leaderem skupiny Bom, ale ta to odmítla, a řekla, že by to s CL vpadlo lépe. Tak se stala leaderkou CL. Minzy převzala roli maknae ,rapperky a nejlepší tanečnice, CL tedy leadera a hlavní rapperky, Bom hlavní zpěvačky a Dara středního vokálu a tanečnice.
Poprvé se objevili 28.března v písni "Lollipop" spolu s chlapeckou skupinou BIGBANG rovněž z YG. 17.května 2009 dívky po čtyřech rocích tréninku oficiálně debutovali s písní "Fire", ke které byli vytvořeny dva vydeoklipy - prostorovou a pouliční.
Název 2NE1 znamená New Evolution of 21st century (Nová Evoluce 21.století). Původně se měli jmenovat 21, ale potom co zjistili, že už tento název nese jiný interpret museli název změnit.
Ještě v květnu 2009 se začal vysílat vlastní dokument 2NE1, který nese název 2NE1 TV. A už v roce 2009 se členky pustili do sólových aktivit (Bom vydala "You&I", Dara "Kiss" a Minzy&CL vydali společnou píseň Please Don't Go). A také začali dostávat různá ocenění: Nováčky roku, Nejlepší píseň, Nejprodávanější píseň a další.
V roce 2010 vydali své první plnohodnotné album To Anyone, ze kteráho známe třeba písně "Clap Your Hands", "Can't Nobody" nebo "Go Away". V tomto roce byli vydány i další písně spolu s videoklipem a byli to písně "Follow Me" a "It Hurst". Na konci roku 2010 vyhráli na 2010 MAMA ocenění Umělec roku a Album roku. Zároveň začli vysílat druhou řadu 2NE1 TV.
V roce 2011 2NE1 debutovali v Japonsku. 19.ledna vydali anglickou verzi "Can't Nobody", která vyšla v Japonsku. 1. května bylo prostřednictvým 2NE1 TV zveřejněn jejich nový videoklip k písni "Lonely". Bom také vydala svou druhou sólo píseň, "Don't Cry". 24.června vydali další písně na kterých spolupracovali s Teddym. Byli to písně "I Am The Best" (ta je velice populární), "Hate You" a "Ugly". 26.-28. srpna 2011 měli 2NE1 své první koncerty v Chamsil Olympic Arena. Nato odjeli do Japonska, kde vydali své album Nolza. Toto album obsahovalo japonské verze písní "Hate You", "I Am The Best" a "Lonely". 19.září měli své první japonský turné, 2NE1 First Japan Tour - NOLZA.
V roce 2012 vydali své prní japonské album, které obsahuje písně "Scream" a přezpívané "Fire" a "I Don't Care". Také spolupracovali s M-Flo na písní She's so (Outta Control). V roce 2012 vystupovali na 2012 MTV Video Music Awards Japan a vyhráli Nejlepší MV nováčka za "I Am The Best". 5.července 2012 měli comeback s písní "I Love You". A v srpnu zahájili své velké světové turné New Evolution.

Jejich fanklub nese název Black Jack. Oficiální barvou fanklubu je žhavá růžová.

Oficiální stránky
Oficiální stránka YG: www.yg-2ne1.com

Česká fanstránka: 2ne1.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je vaše nejoblíbenější členka z 2NE1?

Bom
Dara
CL
Minzy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
to love is to receive a glimpse of heaven.