T.O.P

20. března 2013 v 16:05 | Ady |  KPOP profiles
Pravé jméno: Choi Seung Hyun
Přezdívky: T.O.P, Tempo, Tabi, Choi TOP, Bingu TOP
Datum narození: 4. listopadu 1987
Vzdělání: Seoul Art College (Majoring in Musical), Dangook University in Theater & Film (začal v roce 2008)
Fuknce: rapper, beat boxer, skladatel, zpěvák (chvílemi)
Krevní skupina: B
Dovednosti: rap, beatbox
Debut: s BIGBANG, tedy 19.8.2006
Záliby: Čtení, plavání, móda, herectví, sbírání hraček (hlavně BearBricks)
Sourozenci: starší sestra (Choi Hye Yoon)
Charakter: Mluví dobře a je velmi tvrdohlavý. Má rád, když je vůdcem věci a mluví jeho mysl. Je velmi plachý, ale on si myslí, že je to roztomilé.
Interpreti, které obdivuje: Usher, Omarion, Jay-Z, B2K

2005 - 2006 Debut BIGBANG
Ještě předtím než TOP začal pravovat pod YG, byl nejznámnější hvězda mezi undergroud hip-hop rappery známý pod jménem Tempo. G-Dragon zmínil, že jsou "přátelé z dětství" a často spolu tancovali a rappovali. I když se G-Dragon později odstěhoval a "vzdálili" se, GD ho později kontaktoval, když YG hledali kandidáty do chlapecké skupiny. Nahrál několik demo nahrávek a poslal je Yang Hyun Sukovi, řediteli YG, který ho později pozval na konkurz. TOP byl ale vyloučen nahrávací společností, která ho označila za příliš "baculatého" na to, aby se stal idolem. Ale potom co TOP přišel domů, začal na sobě tvrdě pracovat a povedlo se mu shodit 20 kilo za 40 dní. O šest měsíců se vrátil na konkurz, kde byl přijat. A tím se stal jedním z rapperů BIGBANG, spolu s GDm.
Jeho přezdívku T.O.P mu vybral jeho kolega z YG, SE7EN. Původně měl být známý pod přezdívkou Mark, ale to neprošlo.

2007 - 2009
TOP začala pracovat na své sólové kariéře. V roce 2007 pracoval spolu s Taeyangem a G-Dragonem na písni zpěvačky Lexy "Super Fly" pro album Rush. V létě se objevil jako herec ve videoklipu Red Roc "Hello". Později roku 2007 začal svou hereckou kariéru dramatem I Am Sam, kde ztvárnil vrchního rváče školy, Chae Musina.
V roce 2008 začal pracovat s Gummy na písni "I'm Sorry". Později tohoto roku byl přijat na Dankook University na divadelní obor. Později pozastavil svojí sólovou kariéru a začal se znovu věnovat skupině. Po roce práce se skupinou si zahrál zabijáka Vicka v dramatu IRIS. K tomuto dramatu nahrál píseň "Hallelujah" spolu s Taeyangem a G-Dragonem. Později se také objevil ve filmu Nineteen, kde si zahrál i Seungri.

2010 - součastnost
Při Big Bang Show koncertu v lednu 2010 zveřejnil svojí sólo píseň "Turn It Up." YG vydali teaser k "Turn It Up" 14. června 2010 a celé video mělo vyjít 21.června. Už teaser dosáhnul přes 200 000 shlédnutí během 48 hodin od chvíle, co byl zveřejněn na YouTube. Oficiální MV mělo 1 000 000 shlédnutí a komentářů během pár minut. Byl také prvním korejským umělcem, který vydal song celosvětově na iTunes.
V červnu 2010 vyšel film 71: Into the Fire ve kterém si TOP zahrál. Obdržel kladných dobrých kritik a uznání za svůj herecký výkon a také obdržel na konci roku herecké ocenění.
29. října 2010 vyhrál Hallyu Popularity Award na čtyřicátém sedmém Grand Bell Film předávání cen.
V listopadu 2010 YG oznámili, že TOP a GD vydají album. Předcházelo tomu světové premiérové showcase, které se uskutečnilo na Times Square v YeongDeungpo v Seoulu, které bylo také živě vysíláno na YouTube. Jako promo vydali tři singly: "High High", "Oh Yeah" a "Knock out". Album bylo vydáno na Štědrý večer. V roce 2011 se TOP objevil na obálce 1st Look Magazine. Photoshoot se konal v Brooklynu, New York a fotil renomovaný fotograf Hong Jang Hyun.
V červnu 2012 bylo potvrzeno, že si zahraje ve filmu Alumni společně s Jo Sung Ha. Hraje syna severokorejského špiona, který je falešně obviněn.

Zajímavosti
 • Je nejstarším členem BIG BANG.
 • Spí hodně oblečený.
 • Poprvé vystoupil v TV sám (Happy Share Company).
 • Má růžovou ložnici
 • Vytupoval v klubu v Gangnam 2003-2005
 • V Love Letter s Gummy, měli oba stejnou přezdívku: Siberian Husky.
 • Gummy a T.O.P byli nazváni jako "Cvičící sovy", kvůli jejich cvičení pozdě v noci.
 • Je jediným členem BIGBANG, který nemá řidičák.
 • Není moc dobrý v tanci.
 • Spolu se SE7ENem jsou Choi bratři, protože oba jsou Choi.
 • Jednou na koncertě vlezl mezi fanoušky a jedné holky se tam zeptal, jestli mu dá její číslo na mobil.
(fotografie TOPa před debutem)

(TOP v dramatu IRIS)

(ve filmu 71: Into the Fire)(GD&TOP)

Čerpáno z: asianstyle.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
to love is to receive a glimpse of heaven.