G-Dragon

21. března 2013 v 16:40 | Ady |  KPOP profiles

Pravé jméno: Kwon Ji Yong
Přezdívky: G-Dragon, Flying Boy
Datum narození: 18. srpna 1988
Vzdělání: Seoul Korean Traditional Arts Middle & High School
Funkce: leader, rapper, skladatel, producent
Krevní skupina: A
Dovednosti: rap, tanec, beatbox, zpěv, skládání písní, piano, kytara
Debut: DaeHanMinGook Hip Hop Flex (2001)
Záliby: móda, psi, knihy, sledování kreslených seriálů (Simpsonovi)
Sourozenci: starší sestra Dami
Charakter: Když je ticho, tak je velmi tichý. Dokáže zlepšit náladu. Vede skupinu. Jeho smysly jsou rychlé, má vysokou sebeúctu a je rád, když je něčím výjimečný.
Náboženství: křesťanství

Oficiální odkazy

1992 - 2009: Začátky a debut s BIGBANG
Narodil se a vyrůstal v Seoulu v Jižní Koreji. GD zahájil svou kariéru v osmi letech, kdy se stal součástí dětské skupiny Little Roora. Po vydání Vánočního alba ukončila nahrávací společnost se skupinou smlouvu, přičemž GDho popsala jako "šokujícího". Přestože své matce přísahal: "Už to znovu dělat nebudu" (v návaznosti ke zpěvu), padl do oka SM Entertainment, když byl se svou rodinou na lyžařském výletu (údajně se zde zúčastnil jakési dětské pěvecké soutěže). Pod SM strávil jako trainee pět let, kde se zaměřoval hlavně na tanec, protože ještě neměl příliš jasno, co chce vlastně dělat.
Ve 3.třídě byl představen Americké rappové skupině Wu-Tang Clan. Inspirovaný jejich hudbou, si GD vytvořil velký zájem o rap a ve dvanácti letech začal docházet na lekce, které mu měly pomoct rozvinout jeho potencionál i v tomto odvětí. Pod vlivem a vedením People Crew (hip hopová skupina) se v roce 2001 podílel na vydání Korejského hip-hop Flex alba. Přestože si napsal vlastní text, sám přiznal, že jeho angličtina byla slabá a že příběh skrytý za textem písně znamená něco jako: "Jsem mladý, ale nejlepší". Ve třinácti letech svým rappem zaujal Seana z hip-hopového dua Jinusean, pod YG. Ten ho později představil generálnímu řediteli Yang Hyun Sukovi. Po podepsání smlouvy s nahrávací společností, strávil GD první rok uklízením nahrávacího studia a nošením vody během tanečních praktik jiných umělců. Později se setkal s Taeyangem, dalším praktikantem pod YG. Společně pak vytvořili duo GDYB, díky čemuž si GD zvolil své umělecké jméno "G-Dragon".
Po šesti letech tréninku, při kterém se GD objevil v několika albech jiných umělců společnosti a rovněž nazpíval několik písní s Youngbaem pod již zmíněným GDYB, se stal leaderem pětičlenné skupiny jménem BIGBANG. Spolu s Taeyangem a dalšími třemi hudebníky (T.O.P, Seungri a Daesung) pak debutovali v roce 2006 a odstartovali tak novou etapu svého života. Vznikání skupiny bylo zdokumentováno v podobě televizního pořadu a samotný debut skupiny se dal považovat za více než úspěšný. Jejich první singl prodal více jak 40 000 kopií. To dalo vzniku mnoha dalším skladbám, včetně "La la la", "We Belong Together" a "Forever With You" ve kterém si zazpívala i jejich kolegyně z YG, Park Bom ze skupiny 2NE1. Album rovněž obsahovalo Jiyongovu první sólo píseň "This Love", která byla vlastně přepsaná a pžezpívaná píseň od americké skupiny Maroon 5. Po vydání mini-alba Always v roce 2007 se GD více zapojil do produkce jejich písní a alb. Always obsahovalo několik písní napsaných jím samotným, a to včetně hlavního singlu "Lies", který se stal jejich prvním velkým hitem vůbec. Jejich následující mini-alba šla v krocích toho předchozího: Hot Issue přineslo "Last Farewell", zatímco Stand Up dalo vzniku "Day by Day" ("Haru Haru"); oba singly se umístily na předních místech v různých žebříčcích.

2009-přítomnost: Sólová dráha a budování kariéry
GD se samozřejmě objevil i jinde, než jen ve skupině. Poté, co pomohl s produkcí Taeyangova debutového alba, nahrál svou vlastní verzi hlavního singlu "Only Look At Me" pojmenovanou jako "Only Look At Me Part 2". Singl byl vydán jako digitální. Spolu s Taeyangem a TOPem se objevili v písni "Super Fly" od Lexy, který byl součástí jejího alba Rush. V květnu 2009 spolupracoval s Japonskou skupinou W-inds na jejich písni "Rain Is Fallin'/Hybrid Dream". Po výpomoci s vydáním Taeyangovo sólo alba, vydal GD i své vlastní debutové album Heartbreaker, které obsahovalo několik písní nazpívaných s dalšími známými zpěváky a to včetně Teddyho z 1TYM, Taeyanga, Kushe a CL a Dary z 2NE1.
Zpočátku bylo podle rozvrhu vydání alba plánováno již v dubnu, nakonec však bylo vše posunuto na srpen z důvodu GDho dvacátých narozenin (v Koreji již dvacátých prvních). V rámci produkce alba si GD obarvil vlasy na blond, což znamenalo dosti razantní změnu vzhledem k jeho dosavadnímu stylu. Poháněný hlavním singlem stejného jména, elektronickou pop písní, se prodej vyšplhal přes celých 200 000 kopií a album rovněž vyhrálo cenu "Album of the Year" roku 2009 na Mnet Asian Music Awards. Druhý singl "Breathe" se umístil v top dvacítce, zatímco další songy - "The Leaders" (nazpívaná s Teddym a CL), "A Boy", "Hello" (nazpívaná s Darou) a "She's Gone" - se dostaly na hlavní místa hned po jejich vydání.
Krátce po vydání Heartbreaker byl G-Dragon nařčen Sony Music z plagiátorství u "Heartbreaker" a "Butterfly", které byly údajně podobné jako "Right Round" od Flo Ridy (Heartbreaker) a "She's Electric" od Oasis (Butterfly). Nicméně EMI, společnost, jež nahrála a uvedla do světa "Right Round", prohlásila, že mezi těmito dvěma songy nevidí žádné společné znaky a že obvinění je proto zcela neoprávněné. I přes to však 6. března 2010 YG oznámili, že osobně kontaktovali zástupce Flo Ridy s žádostí, zda by se neúčastnil GDyho koncertu Shine a Light, kterou on posléze přijal.
Na podporu svého alba Jiyong uspořádal svůj první sólo koncert v Olympic Parku v prosinci 2009. Název koncertu se vztahuje k textu písně "A Boy", kterou on sám napsal. Koncert následně vyvolal vlnu ostrých diskuzí o stížnostech na nemravnosti a lechtivý obsah. Korejské Ministerstvo Zdravotnictví a Sociálních a rodinných záležitosti později požádalo vládní zástupce, aby prošetřili jednání GDho a samotné YG s podezřením, zda svým počínáním neporušili zákony. 15.března 2010 byl pak GD po prošetření shledán nevinným a rovněž byl zproštěn všech vznešených obvinění.
V listopadu 2010 YG oznámili, že G-Dragon a TOP vydají společné album. Předcházejíc vydání, duo GD&TOP udělali světovou přehlídku pro jejich album na Times Square v Yeongdeungpo v Seoulu, které bylo rovněž živě vysíláno na YouTube. K ještě většímu prosazení alba vydali tři písně: "High High", "Oh Yeah" a "Knock Out". Všechny tři songy šly do oběhu dříve, než samotné album. Písně získaly velký komerční úspěch: "High High" se umístilo na vrcholu žebříčku, zatímco "Oh Yeah" a "Knock out" byly hned pod ním, jako číslo dva a tři. Samotné album bylo vydáno na Štědrý den a debutovalo jako číslo jedna v Gaonském žebříčku s před-prodejí na 200 000 kopií, nakonec se však prodalo pouhých 130 000. Ve spolupráci s Park Myung Soo pro Infinite Challenge Seohae Ahn Highway Song Festival 2011 vytvořil GD duo zvané GG, které vydalo jejich song Fired Up společně s Park Bom z 2NE1 2.června 2011. Píseň se stala velkým hitem v mnoha Korejských hudebních hitparádách.
V březnu 2012 bylo oznámeno, že G-Dragon chystá sólo comeback, který by se měl uskutečnit někdy v polovině roku, pravděpodobně v srpnu, někdy poblíž data jeho narozenin. GD a TOP také spolupracovali s anglickou zpěvačkou Pixie Lott, jejichž společná píseň se objevila v japonském albu BIGBANG. GD vydal videoklip pro jeho píseň "One Of A Kind" ze stejnojmennéjo alba 24. srpna 2012, který byl 1. září následovaný videem pro "That XX", která se o několik hodin později stane velkým hitem. 15. září 2012 bylo digitálně vydáno samotné album. O tři dny později - 18. září 2012 - bylo uvedeno do prodeje. Už od samotného vydání se stalo v Jižní Koreji velkým úspěchem. Všechny písně se držely na horních příčkách různých hitparád. Album se také dostalo do Billboard World Album Chart, kde se umístilo v Billboard 200 Chart na 161. místě.
Image a Umění Popisován jako "nejmódnější" ze skupiny, si GD za svou roli v určování módních trendů v Jižní Koreji vysloužil ceny jako "Style Icon of 2008" nebo "Most Influential Men of 2008", která byla sponzorována Arena magazínem. Kang Dong Wan, další módní ikona, rovněž ocenil jeho vliv, oslovujíc jej jako "fashionista" (fashion: móda). Během propagace Heartbreaker si GD poněkud razantně změnil svůj účes, když z typické hnědo-černé přešel na mnohem výraznější blond, která mu vynesla značnou vlnu popularity. Jeho účes se rovněž stal jedním z top účesu roku. Mimo to, jeho neustále nošení trojúhelníkových šátků zapříčinilo vzniku trendu mezi mladou generací, která je s oblibou začala nosit také, říkajíc jim "BIGBANG šátky".
Navzdory jeho vlivu, GD připustil, že při své roli hudebníka bývá velmi uvědomělý, poukazujíc na to, jak se mu: "změnilo hodně věcí, včetně tónu mého hlasu, protože jsem si plně uvědomoval váhu své práce, když jsem ji prezentoval před ostatními." S vědomím, že jeho vzhled je velmi důležitý při prosazování materiálů také dodal: "to, co veřejnost vnímá (z mého fyzického vzhledu) je moje dílo, takže je moje chyba, když ji špatně podám". GD se rovněž silně staví proti myšlence zpěváků-producentů, co se v poslední době v hudebním průmyslu značně rozšířila.

Incident s Marihuanou
5. října 2011 bylo zveřejněno, že G-Dragon měl pozitivní testy na kouření marihuany. Jeho testy moči sice přišly po vyšetření s negativní zprávou, nikoli však jako jeho vlasy, které nesly slabé stopy marihuany. Testy byly provedeny na začátku června a výsledky přišly v srpnu. Vzhledem k tomu, že výsledky poukazovaly pouze na drobné množství a byl to jeho první přestupek vůbec, to vyústilo pouze v obvinění, kterého byl nakonec zproštěn. GD údajně drogu vdechl z cigarety, jež mu byla nabídnuta fanouškem v Japonsku během párty, co se konala někdy během května. On jako jediný z účastníků akce vzbudil pozornost korejských vládních orgánů. On také sám přiznal, že opravdu kouřil nabídnutou cigaretu, ale poté, co zjistil, o co se ve skutečnosti jedná, zahodil ji pryč. Skandál vedl k zastavení propagace BIGBANG a YG vydali prohlášení, ve kterém říkali, že byl GDmu dán čas na to, aby přemýšlel nad svými chybami.
Protože nebyl obviněn, neztratil žádného ze svých sponzorů a později učinil první veřejné vystoupení od skandálu spolu se svou skupinou BIGBANG na udílení cen MTV EMA 2011.

Hudební styly, texty a skládání
Inspirován hudbou Wu-Tang Clan se GD ve věku dvanácti let zúčastnil každoročního vydání hip hop Flex alba, tentokrát s rokem 2001 a odstartoval tak svou kariéru jako umělec. V raných začátcích kariéry BIGBANG, byla skupina podávána na trh převážně jako hip hopová, přestože později experimentovala s elektronickou hudbou a udávala nové trendy v Jižní Koreji. Z předchozího odhalování různých žánrů, co BIGBANG skrývala v rukávu, GD zapojil do svého alba Heartbreaker mix tanečních, R&B a hip-hop songů. Během produkce společného alba GD&TOP se pak GD více zaměřil na stopy hip-hopu, ačkoli uznával, že R&B, akustická a elektronická hudba na celé znění bude mít rovněž velký vliv. Od doby, co se stal i sólo umělcem, si udržuje přísnou kontrolu nad jeho hudbou, prohlašujíc, že: "každý pocit (při vytváření hudby) je jiný", z čehož vyplynulo, že při tvorbě textů a hudby často využívá své vlastní emoce. V pokusu odlišit se od ostatních umělců a skladatelů připustil, že: "dávám náhle zvraty a obraty na "každý roh" a vyvolávám tak jiný příběh". Rovněž uznal, že refrém je sice nejchytlavější část písně, ale on sám chce, aby si lidi zapamatovali všechny části. Předcházejíc sólovému výstupu, se GD rovněž zapojoval do produkce alb BIGBANG, přičemž napsal a zkomponoval velkou část jejich písní. Jeho příspěvky k jeho vlastní hudbě mu vynesly vlny chvály, ale i kritiky. Preferujíc psané texty, které "zní jako aktuální příběh", jej Korea Times vychválili jako "geniálního zpěváka-textaře", ačkoli rapper samotný se později vyjádřil, že je nepříjemné chodit se "štítkem". Jeho snaha ve vytváření různorodých melodií mu vynesla cenu "Best composer 2008". Zatímco jeho rapp texty jej umístily na čtvrté místo v anketě "Most God-Like" rapper v Japonsku. Byl také označený na prvním místě v časopise Forbes jako "Most Hard-Working Idol". Bez ohledu na tohle všechno, si GD prošel obviněním z plagiátorství, nejvíce se songem "With U", který zkomponoval pro BIGBANG, "Heartbreaker" a "Butterfly", které vytvořil pro své sólo album.


Zajímavosti
  • Má tetování na jeho vnitřních stranách paže: na pravé má "vita dolce", což v italštině znamená "sladký život"; a na levé paži má "moderato", což je hudební termín, který udává tempo a znamená "středně''
  • Má rád, když ho lidé nazývají "Kwon Leader"
  • Jeho starší sestra Dami vlastní online obchod s oblečením. Jmenuje se "Style Love" nebo "Style Luv". Kouknout se na stránku můžete zde.
  • Písnička "Lies" měla být nejprve pro G-Dragona jako jeho sólo, ale pak se domluvili, že to budou BIGBANG zpívat jako skupina.
  • G-Dragonův přítel už od dětství je Kangin ze skupiny Super Junior.
  • Má kolekci klobouků a bot. A to za důvodem toho, že prý jsou to jediný věci na sebe, které když ztratíte, můžete koupit zpět.
  • Má psa jménem Gaho.
  • Nedávmo řekl že ho Yang Hyun Suk (ředitel YG) trénoval tak, že po něm chtěl jednu píseň každý týden. Dodal že si po roce zvykl a že psaní textů pro něj bylo přirozené jako jídlo.
  • Když byl nedávno v pořadu "Thank You", promluvil o svém incidentu s marihuanou. Řekl: "Kvůli incidentu, který se udál dva roky nazpět jsem se nemohl objevovat v televizi a někteří z mých fanoušků se ke mě obrátili zády."
  • GD k smrti miluje jablka.
(Fotky, kde je ještě mladší GD)


(GD a jeho pes Gaho)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 AFleebramimi AFleebramimi | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 0:47 | Reagovat

First things first, you need to set a limited target date when ever you may completely quit, such as two or three weeks from now.  Once you discover the most effective natural treatments, you are able to again have full control of your sexual pleasures.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
to love is to receive a glimpse of heaven.