BIGBANG

12. března 2013 v 18:00 | Ady |  KPOP profiles
(zleva: Taeyang, Seungri, G-Dragon, TOP a Daesung)
Název fanklubu: V.I.P

Big Bang je pětičlenná hip hop-popová klučičí skupina pocházející z Jižní Korey a spadá pod společnost YG Entertainment. Skupina debutovala 19. srpna 2006 během YG Family koncertu. Skupina se stala jedním z nejúspěšnějších asijských skupin po celém světě.
Skupina se skládá z G-dragon, TOP, Tae Yang, Dae Sung, Seung Ri.
Jejich fanklub nese název V.I.P. podle jejich druhé písně.
Big Bang byl označen za "Revolutionary Group of Korean Music Wave" pro jejich originální hudbu a módní styl.
Skládání hudby a především vlastní produkce písní, za kterou získal G-Dragon od skupiny respekt a chválu od odborníku hudebního průmyslu.
Zlom skupiny přišel až s jejich hitem "Lies", kterou napsal jejich vůdce G-Dragon. Píseň se umístila na prvním místě v grafech po sedmi po sobě jdoucích týdnů. Jejich úspěch podporovali písně jako například "Last Farewell" a "Haru Haru". Od roku 2007 až do roku 2008 Big bag obdrželi mnoho ocenění včetně nejlepší mužská skupina, píseň roku, umělec roku a velké ocenění na udílení cen v Soulu.
Od roku 2009 po rok 2010 přesunuli své úsilí do Japonská a byli zvolení Korejskou skupinou kterou chtějí japonští fanoušci vidět nejvíce. Stali se první zahraniční skupinou, která vyhrála ocenění nejlepší nováčci a nejlepší nová skupina. Během jejich aktivit v Japonsku se skupina začala zabývat sólovými aktivitami.
Tae yang, Seung ri a G-dragon vydali sólové album. GD a TOP spolupracovali na albu v rámci sub-jednotky GD a TOP.
Seungri a Daesung hráli v televizních seriálech a TOP se stal velmi uznávanou filmovou hvězdou.
Po téměř dvouleté přestávce v Korey, Big bang v roce 2011 vyšlo velmi úspěšné album Tonight . Nicméně propagace alba byla brzy zastavena kuli právním potyčkám některých členů.
V listopadu v roce 2011 byla skupina nominovaná na "Best Worldwide Act" a zvítězili na "2011 MTV Europe Music Awards" a tak se stali první Asijskou skupinou kdo vyhráli tuhle cenu.
V roce 2012 skupina vydala 5 mini album "Alive" v Korey a Japonsku. A vydala se na světové turné po 25 měst a 16 státech.
Historie 2000-2005
Před debutem skupiny bylo už několik členu v zábavném průmyslu. G-dragon a Tae Yang byli první kdo získal odbornou přípravu pod YG Entertainment ve věku 11 let. Jejich první vystoupení bylo v Mv od Jinusean jako mladší verze umělce. Později generální ředitel vzal na vědomi jejich talent a založil duo GDYB a často se objevovali v albech Wheesung, Gummy, Masta Wu a Se7en. G-Dragon se také už ve svých 14 podílel na propagačních aktivitách YG Family. Jedna z nejznámějších písní je "Unfold to Higher Place".
Unfold to Higher Place
TOP poslal do společnosti pár svých demo nahrávek a později byl pozván na konkurz, jenže byl odmítnut, protože byl považován za příliš baculatého. O šest měsíců později byl přijat do společnosti, po jeho hubnutí. TOP ztratil údajně 44 Kg za 40 dnů.
Seung ri byl vůdce místní taneční skupiny v jeho rodném místě. On se nejprve objevil v pořadu Mnet Battle Shinhwa. Kde však vypadl v top4 kuli jeho nedostatku vokálních dovedností. Po té zkoušel být přijat do YG, ale v dokumentu o big bang se ocitl v ohrožení a soutěžil proti Hyunseung (z B2ST). Generální ředitel však nakonec rozhodl, že ve skupině zůstane Seung ri.
Dae sung byl přijat v konkurzu, I když je často brán, jako nejškareději člen, je dobře znám pro své silné pěvecké schopnosti. Byl vycvičen pod dohledem Wheesung.
Debut 2006-2007
Skupina debutovala 19. srpna 2006 během YG Family koncertu. Hned poté vydali svůj první singl "Bigbang". O měsíc později vyšel singl drůhý "Big Bang is VIP" a brzy poté třetí singl "Bigbang 03". V prosinci stejného roku měli svůj první koncert "The Real".
2007-2008 průlom kariery a uspěch v Japonsku
8. února 2007 vydali Live koncert album "The First/Real live concert" a započali své "Want You" turné.
V roce 2007 též vydali své první mini album "Always" s tímto se rozhodli, že budou více kontrolovat svoji hudbu a G-Dragon složil většinu písní na albu včetně písně "Lies", jež se stala jejich první hitem. Následovalo mini album "Hot Issue" s titulní písní "Last Farewell".
Ke konci roku byli členi hospitalizováni kvůli přílišnému vyčerpání, svou tvrdou prací však nasbírali množství ocenění včetně Nejlepší klučičí skupiny, Písně roku a Umělce roku.
Na začátku roku 2008 se vydali propagovat do Japonska a vydali své první EP "For the World". Po koncertě se vrátili zpět do Korey a vydali mini album "Stand Up" s titulní písní "Haru Haru". Během propagace vydali japonské album "Number 1" následované albem "Remember" s titulní písní "Sunset Glow" a Seung-ri "Strong Baby".
Lies
2009-2010 solové aktivity
Začátkem roku 2009 si skupina dala přestávku a členové se vrhli na sólové aktivity. Během pauzy se však dali dohromady, aby spolupracovali se svou "dívčí verzí" 2NE1 na písni "Lollipop", jež měla propagovat mobil Lollipop od LG Cyon. V srpnu tohoto roku vydali své první plnohodnotné album, a to japonské, se dvěma hity "My Heaven" a "Gara Gara Go". Poté se vrátili zpět k sólovým aktivitám. 18. srpna 2009 vydal G-Dragon své debutové album "Heartbreaker" a později vydal Taeyang dva digitální singly "Where you At" a "Wedding Dress".
Když se skupina opět dala dohromady, nahráli píseň "Let me hear your voice" jako píseň k japonskému dorama Ohitorisama.
V lednu 2010 měli "2010 Big Bang concert Big Show" a následují měsíc se vydali na "Electric Love" turné do Japonska. Na chvíli si však odskočili do Korey, aby vydali "Lollipop 2".
17. května vydali japonský singl a MV "Tell me goodbye". Když se blížil World Cup 2010, skupina spolupracovala s korejskou krasobruslařkou Kim Yu-Na a vydali píseň "Shout of the Reds".
25. srpna 2010 vydali japonský singl "Beautiful Hangover".
Shout of the Reds
Po většinu roku členové měli sólové aktivity. Včetně G-Dragon a T.O.P. kteří vydali své společné album "High High" a Seung Ri, který vydal své 1 mini album VVIP.
Big bang taky vyhráli spoustu ocenění v Japonsku jako je Best New Artist, Best Pop Video a Best New Artist.
2011 comeback a MTV ocenění
Po téměř dvouleté pauze se skupina vrací do Korey s Big Show 2011 a také vydává 4 mini album Tonight .
Později Big bag vydali speciální edici alba s dvěmi novými písněmi Love song a Stupid Liar. Hudební video k písni Love Song získalo přes dva miliony zhlédnutí na youtube během dvou dnů.
Big Bang vyhráli na MTV EMA cenu Best Worldwide Act, jako zástupci asijského hudebního průmyslu s více než 58 000 000 hlasů. Na předávání bylo všech pět členů pohromadě, což bylo poprvé za 6 měsíců od Daesung nehody a G-Dragon obvinění za užívání marihuany. 29. Listopadu také získali ocenění za nejlepší hudební video.
YG Entertaiment slaví 15 let od založení společnosti a uspořádá YG Family koncert, který byl odstartován 3. Prosince. Dae sung měl první představení poprvé na koncertě od doby nehody, kde zavinil smrt motorkáře.
Na konci roku Big Bang oznámili, že se vrátí na scénu na začátku roku 2012.
2012 5 mini album a světové turné
Počínaje 20. Ledna společnost začala vydávat ukázky pro 5 mini album Alive. Album vyšlo 25. února . Píseň Fantastic Baby obdržela 2 miliony názoru na youtube během 24 hodin. Všech 6 skladem z alba dosáhlo vrcholu 10 na různých grafech. Album Alive se také umístilo 5 v na americkým iTunes a 3 v kanadským iTunes čímž překonal rekord jejich předchozího alba Tonight.
Big Bang také vydali speciální verzi alba s písni Monster a oznámili své světové turné ve spolupráci s Live Nation, která je v režie známého choreografa Laurieann Gibson. Skupina se bude zastavovat v 16 zemích a 25 městech.
Od vydání alba Alive obdrželi uznání od pozoruhodných míst, jako je Gawker, jukebox (Francie), Refinery29 (Velká Británie), Letras (Brazílie), Ligação Teen (Brazílie), Rolling Stone a Ebony Magazine.
6 měsíců po jejich ocenění EMA, vyhráli cenu Best Fan na MTV Italy's 2012 TRL Awards, kde porazili Avril Lavigne a One Direction.
Korea
Alba
Since 2007
Remember 2008
Specialní edice
Tonight 2011
Still Alive 2012
Mini alba
Always 2007
Hot Issue 2007
Stand Up 2008
Tonight 2011
Alive 2012
Singl
We Belong Together 2006
La La La 2006
BIGBANG 2006
Japan
Alba
Number 1 2008
Big Bang 2009
Big Bang 2 2011
Alive 2012
Specialní edice
Monster 2012
Mini alba
For the World 2008
With U 2008
Singl
My Heaven 2009
Gara Gara Go! 2009
Koe o Kikasete 2009
Tell Me Goodbye 2010
Beautiful Hangover 2010

Oficiální odkazy
YG stránka: www.ygbigbang.com/

Zajímavosti
  • Kvůli GDmu museli jednou zastavit auto na křižovatce,protože si doma zapomněl svoje oblíbené triko.
  • Milujou, když jejich fanoušci křičí, když nastoupí na jeviště.
  • Píseň 'Lies' napsal GD původně pro sebe, ale pak se dohodli na společné písni.
  • Při natáčení 'Bad Boy' byla šílená zima a tak mezi natáčením museli běhat se spoustou bund na sobě aby se zahřáli.
  • Když byli BIGBANG v době hrůzy, řekl potom Daesung,že si málem učůrnul.
  • Když se natáčelo 'Fantastic Baby', musel TOP zkoušet svojí scénu asi 20x než to bylo dokonalý.
  • GD a Taeyang by si nikdy neodpustili kdyby někdo ublížil jejich psům (Gaho a Boss).
  • Seungri a TOP mají rádi psy, ale nechtějí si žádnýho koupit domů.
  • Daesung s TOPem jednou zkoušeli, jak se jim jazyky přilepí k železné tyči. Zůstali u ní stát asi 2 hodiny v mrazu.

 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Kdo já váš nejoblíbenější člen z BIGBANG?

T.O.P
Taeyang
G-Dragon
Daesung
Seungri

Komentáře

1 chilinhchi chilinhchi | 26. září 2014 v 15:02 | Reagovat

Beeee. Dae sung neni hnusnej

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
to love is to receive a glimpse of heaven.