Taeyang

20. března 2013 v 17:59 | Ady |  KPOP profiles
Pravé jméno: Dong Young Bae
Přezdívky: Taeyang, SOL, YB
Datum narození: 18. května 1988
Vzdělání: Daejin University in Theater & Film (počínaje rokem 2008)
Funkce: choreograf, zpěvák
Krevní skupina: AB
Dovednosti: rap, tanec, beatbox, zpěv, jazyky (angličtina, japonština)
Debut: YG Family 2nd Album 2002
Záliby: basketbal, hudba, sledování televize, léto, oblečení, hry, Manhwa (komiks), skateboard
Sourozenci: starší bratr (Dong Hyeon Bae)
Charakter: Ve všem je nejlepší, už něčeho dosáhl a nemá rád boj. Mluví o svém problému se svým soupeřem. Dobře poslouchá a myslí předem na to, co se chystá říct, ať je to cokoliv.
Interpreti, které obdivuje: Usher, Omarion, Justin Timberlake

Oficiální odkazy

2000 - 2008: Začátky s BIGBANG
Taeyangovo první vystoupení v hudebním průmyslu bylo ve videoklipu "A-yo" hip-hopového dua Jinusean. Spolupráce ho nakonec zavedla k úspěšně zvládnutému konkurzu do nahrávací společnosti YG, kde se stal jedním z rapperů pospolu s G-Dragonem a bývalým trainee (nyní člen 2PM) Kim Junsuem. Spolu s GDm později vytvořili duo nazvané GDYB.
Plánovaný debut GDYB byl nakonec zrušen a místo toho se k nim připojili další čtyři členové (Daesung, Seungri, T.O.P, Hyunseung), aby vytvořili skupinu BIGBANG. Vznikání skupiny bylo zdokumentováno jako televizní pořad BIGBANG Documentary. Před oficiálním debutem skupiny byl jeden z členů, Hyunseung (nyní člen B2ST), z projektu propuštěn. Youngbae si zvolil umělecké jméno Taeyang (korejsky: 태양; význam: Slunce) a namísto rapování se zaměřil více na zpěv. První album BIGBANG Since 2007 mělo značný úspěch a rovněž obsahovalo i Taeyangovu první sólo píseň Ma Girl.

2008 - součastnostnost: Budování kariéry
Potom co se podílel na tvorbě alba zpěvačky Lexy, bylo naplánováno i vydání jeho vlastního, prvního sólového alba. Ačkoliv bylo vydání naplánované na září, celý projekt byl posunut kvůli plánům skupiny. Taeyang zveřejnil své první mini-album, Hot, 22.května 2008. Na jeho tvorbě se podíleli umělci jako Teddy Park (1TYM), Yang Hyun Suk, Kush a jeho kolega G-Dragon. Taeyang zapojil do svého alba kromě hip-hopového žánru BIGBANG i prvky R&B, což byl jeho hlavní záměr. Později vyjádřil své zklamání nad albem, nicméně připustil, že sám nenapsal ani jednu píseň, také dodal, že by v budoucnu chtěl více zapojit své nápady do hudební tvorby.
Jeho prvním singlem byla R&B skladba napsaná Teddym a Kushem, Only Look At Me. G-Dragon později vydal svou vlastní verzi s názvem Only Look At Me part 2. Druhým singlem byl Prayer, který nazpíval s Teddym. V promo videu se pak objevili oba. Na podporu alba Taeyang uspořádal svůj první koncert Hot. Později toho roku obdržel dvě ceny na sedmém udílení Korean Music Awards, Best R&B/Soul Song za Only Look At Me a Best R&B/Soul Album. Taeyang je prvním členem idol skupiny nebo i boybandu, který získal taková ocenění.
Většinu roku 2009 se věnoval hlavně aktivitám skupiny, ve kterých byla zahrnuta i píseň "Lollipop" se skupinou 2NE1. Později odletěl do Japonska kvůli propagaci japonského alba skupiny. Po skončení aktivit s BIGBANG se vrátil zpět a začal připravovat další sólové akce. Vydal svůj první digitální singl "Where U At", který následovala píseň "Wedding Dress". Promo videa bylo natočeno pro oba singly a "Wedding Dress" se umístilo na třetím místě v online volbě pro rádio stanici Dutch.
Jeho první studiové album Solar bylo vydáno 1.července 2010. S ním se objevily hned dvě edice, Deluxe Edition a Regular Edition. Regular Edition obsahovalo jedenáct písní, zatímco Deluxe, která byla světově omezena na 62 000 kopií, jich měla třináct, protože obsahovala i "Only Look At Me" a "Prayer". Pro první den prodeje limitované Deluxe Edition byly celkové tržby na kopiích vydané YG a prodávané jak v online tak i offline obchodech na 371 000+. Album bylo později zveřejněno i na iTunes, kde se umístilo na druhé příčce v iTunes TOP R&B-Soul albums žebříčku ve Spojených Státech a na 1.místě v Kanadě, což z Taeyanga udělalo prvního asijského interpreta, který toho dosáhnul. K propagaci alba byly vydány dvě písně: "I Need a Girl", kde se objevil i G-Dragon a Sandara Park, a "I'll Be There". Taeyang ke konci roku vyhrál ceny Best Male Artist na udílení cen MAMA 2010 a Seoul Music Awards Best Male Artist.
V současné době Taeyang pracuje na vydání svého třetího sólo alba.

Zajímavosti
 • Spolu s G-Dragonem pracují pod YG už od 12 let.
 • Tae Yang se nerad s někým pře a hádá. Je velmi rozmýšlivý, velmi dobře umí naslouchat a přemýšlí o tom, co říká.
 • Když spolupracovali s G-Dragonem, vystupovali na různých koncertech. Nejvíce se Se7enem jako jeho hlavní rappeři a tanečníci.
 • Dostal svůj první polibek při natáčení videoklipu k písni "Ma Girl".
 • "papa" skupiny (nechá skupinu se mu svěřovat se svými problémy)
 • Oblíbená píseň při karaoke je "Incomplete".
 • Když Tae Yang volal členům během jeho "Ma Girl" videa řekl: "HYUNGS! Jsem mrtvej! Políbil jsem dívku!"
 • Jeho nejcennější majetek je piano, které mu koupila mamka, kvůli tomu, aby se naučil hrát a miloval hudbu. Proto to piáno tak miluje!
 • Má velmi vypracované tělo.
 • Měl psa Bosse, který bohužel 10.6.2013 umřel. Později se Taeyang pořídil nového psa, Homieho.
 • Jednou uprostřed songu na koncertě řekl, že musí akutně na WC.
 • Miluje, když jeho fanynky řvou, když si trhá triko a háže svoje věci do všech stran.
 • Na koncertě vydrží s trikem maximálně 5 písniček, pak mu začíná být "vedro" a slíká se na pódiu.
 • Je závislý na nakupování nových věcí na sebe v každém městě, které navštívil.

(Taeyang jako menší)

(se Seanem z Jinusean během vysoupení "A-Yo")(Taeyang a Boss)

(Taeyang a Homie)

Čerpáno z: asianstyle.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
to love is to receive a glimpse of heaven.