Duben 2013

Daesung

29. dubna 2013 v 18:17 | Ady |  KPOP profiles

Pravé jméno: Kang Daesung
Přezdívky: Daesung, D-Lite, Angel
Datum narození: 26. dubna 1989
Vzdělání: KyeongIn High School
Funkce: zpěvák
Krevní skupina: 0
Dovednosti: zpěv, japonština
Debut: BIGBANG
Záliby: hudba, sport, anime
Sourozenci: starší sestra Bora
Charakter: Vždy bystrý, ve všem je nejlepší. Když je s lidmi, tak má dobrou náladu. Miluje ulejvání a jezení. Nerad ukazuje svůj smutek, je známo, že je jediný 'šťastný' ve skupině.

2006 - 2007: Spolupráce s BIGBANG
I přes nesouhlas rodičů, aby se stal zpěvákem, Daesung pokračoval a dostal se do YG Entertainment. Později se objevil v show, která dokumentovala vznik BIGBANG. Po jeho boku se objevil i G-Dragon, TOP, Taeyang, Seungri a Hyunseung, který byl časem vyhozen a BIGBANG debutovali s pěti členy v roce 2006. Jejich první společné vystoupení jako skupina bylo v roce 2006 na 10.výročním koncertu YG Family. 23.září 2006 bylo jejich vystoupení poprvé vysíláno v televizi.
Daesungovo první sólo píseň "Useo Bonda" ("Try Smiling") byla vydána v prvním albu BIGBANG v roce 2007.
Brzy po debutu BIGBANG byly Daesungovi diagnostikovány zduřelé hlasivky. Necelý rok bojoval s jeho hlasem a objevila se u něj sociofobie a obavy z veřejného vystupování. Ale díky pomoci kamarádky, zpěvačky Gummy, která měla dříve stejně diagnostikovanou nemoc, se zotavil. Před zveřejněním druhého alba BIGBANG, se Daesungův stav výrazně zlepšil.
2008-09: Sólo písničky, TV Show Family Outing, muzikál Cats a autonehoda
V roce 2008 Daesung vydal další sólovou píseň "Nal Bwa Gwisoon" (Look At Me Gwisoon). V tom samém roce byl přijat na vysokou školu Kyung Hee University v oboru post-modern music. Také se stal trvalým členem show Family Outing. Právě na této show bylo odhaleno jeho IQ a to je 110. Zahrál si i v korejském muzikálu Cats, kde hrál roli Rum Tum Tugger.
Během pauzy, kterou měli BIGBANG v roce 2009, Daesung zveřejnil další sólo písničku, jménem "Daebakiya" (Big Hit). Měl naplánováno, že si zahraje se Seungrim v muzikálu Shouting. Bohužel, před muzikálem byl zraněn při autonehodě v srpnu, a nakonec nutně potřeboval do nemocnice. Nehoda se stala, když se vracel zpátky domů z natáčení Family Outing a Daesung seděl vedle jeho manažera, který řídil. Jeho zranění ho donutilo pozastavit dosavadní aktivity. Na scénu se vrátil v říjnu 2009, spolu s Bigbang pro Dream Concert.
2010: Další sólo práce, drama What's Up, talk show Night After Night
Podle YG Entertainment, mělo být v průběhu roku 2010 vydáno Daesungovo sólo album, avšak nakonec ho nevydal. Koncem ledna 2010 zveřejnil píseň "Cotton Candy". Hudbu napsal Jung Ji Chenem, ale Daesung k ní napsal slova.
V roce 2010 začal Daesung točit drama What's Up, natáčení tohoto drama skončilo v únoru 2011. Od listopadu 2010 byl jedním z hostů v talk show jménem Night After Night. Ve stejném roce spolupracoval na novém albu zpěvačky Lee Hyori, se kterou nahrál duet "How Did We Get".
2011-2013: Autonehoda, comeback BIGBANG, sólo album
V dubnu 2011 Daesung zveřejnil další sólo píseň "Baby Don't Cry", která se objevila ve čtvrtém mini albu speciální edice BIGBANG. Poprvé s ní vystoupil na koncertě Big Show 2011.
31.května se stala nešťastná událost. Daesung byl účastníkem autonehody, při níž zemřel člověk. Vyšetřování nakonec očistilo Daesungovo obvinění, ale určité období musel pozastavit veřejné aktivity s BIGBANG. Během tohoto období strávil Daesung čas pracováním a dobrovolnictvím v kostele, který často navštěvuje. Jeho první veřejné vystoupení po této události bylo 6.listopadu 2011, kdy se zúčastnil MTV EMA Awards v Belfastu.
V prosinci 2011 a v lednu 2012 se účasnitl YG Family koncrtů, které se konaly v Jižní Korei a Japonsku. V tu samou dobu se začalo vysílat drama What's Up. K tomuto dramatu vydal Daesung píseň "Lunatic".
Společný comeback BIGBANG byl v květnu 2012, kdy vydali i nové mini-album s názvem "Alive". Daesungova další sólová píseň "Wings", byla zveřejněna v tomto albu. Text k ní napsal on sám. Poté zahájili BIGBANG své světové turné Alive Tour.
V roce 2013 vydal své první japonské sólo album D'scover. Album obsahuje celkově 12 písní, a jsou v něm zahrnuty a přezpívané písně "Baby Don't Cry" a "Wings". Daesung poté zahahájil své sólo turné.
Zajímavosti
  • Je posedlý japonským anime Doraemon. Má s ním snad vše od přívěšků k trenkám po nálepky.
  • Předtím se o něm říkalo, že je ošklivý, teď se stal jeden z nejpopulárnějších členů skupiny.
  • Známý jako komický/vtipkující genius kvůli jeho imitacím a smyslu pro humor.
  • Kdyby nebyl zpěvák, studoval by vysokou školu; byl by hráčem basketballu nebo farář.
  • Má rád modrou barvu (Doraemon je modrý).
  • Daesung je jediný ze skupiny, který miluje kočky.
  • Daesung je šíleně čistotný, kluci říkají, že je to pro ně skoro uklízečka.
(Daesung jako malý)
737ad513ef1320_full
(spolu s Doraemonem)

(v muzikálu Cats)

(What's Up)
(během vystoupení "Wings")


Čerpáno z: asianstyle.cz

Vyhlášení soutěže o nejlepší Kpop hlášku

13. dubna 2013 v 10:51 | Nelly Terka Shihouin |  Soutěže
Dvolte abych vás přivítala na prvním vyhlášení naší první soutěže o nejlepší K-pop hlášku. Jsme rády, že jste se zapojili, protože všechny vaše texty byly vážně úžasná, ale zároveň jsme slíbily, že vybereme ten nejlepší ze všech. Já tedy nebudu zdržovat a doufám, že se vám tento text bude líbit stejně jako nám. Soutěžní text nám poslala dipper a je na píseň One of a kind od G-Dragona.

GD: Přiběhnu za tebou s telefonátem, mé číslo je 1988-0818
Me: Není to nějaký krátký na telefoní číslo?
GD: Dej vědět až se potkáme, patřím do první třídy celebrit světa
Me: Počkej, to jako proč ti mám dát vědět?
GD: Protože jsem jiný
Me: A další důvod?
GD: Protože jsem to právě já, kdo utváří trendy
Me: Proč je vytváříš?
GD: Protože já měním vše
Me: Okay, já zase vytvářím divy se štětcem...
GD: Tohle umět nic nemění
Me: Pche, počkej donesu ti je.
GD: Jdi zpět
Me: Donutíš mě?
GD: Tohle není sranda
Me: Ale je... ty si ten...
GD: Mladý a bohatý
Me: Omona, G-dragon?
GD: To jsem přesně já
Me: Opravdu?
GD: Jsem si jistý, tak co, okay?
Me: Nepoznávám tě.
GD: Děláš si legraci víď?
Me: Jo.
GD: Ale já ne.
Me: Víš že meleš blbosti?
GD: Ano pane
Me: Jsem holka, díky -.-

Děkujeme všem zúčastněným a doufáme, že se přidáte i do dalších soutěží! ^^

G-Dragon - Michi Go

1. dubna 2013 v 13:49 | Ady
Myslím, že většina z vás určitě už slyšela o téhle jeho chystané písničce.
Píseň měla být dostupná pro fanoušky v aplikaci Line a nebo pro ty co měli to štěstí a dostali se na jeho koncert :D Ale naštěstí se nám našel někdo kdo tuto píseň nahrál na youtube.
Tak si jí pojďme poslechnout! ^^

Audio verze

Video z koncertu
Pro ty komu se písnička líbila, může jí stáhnout zde.
to love is to receive a glimpse of heaven.