Květen 2013

Heechul

21. května 2013 v 19:16 | Ady |  KPOP profiles
Pravé jméno: Kim Hee Chul
Přezdívky: Heenim, Cinderella, Alien, Yuri9doo, Kim Cherry, Rella, Heebongie Hyung, Kim Pink, Heerobbong
Funkce: zpěvák
Datum narození: 10.července 1983
Záliby: psaní pohádek, hraní her, peskování všech kolem
Náboženství: ateista
Krevní skupina: AB
Sourozenci: starší sestra Kim Heejin
Oblíbená barva: růžová, červená, černá
Výška: 179cm
Váha: 60kg


Do SM Entertainment se dostal díky úspěšném konkurzu. Zpočátku byl přiřazen jako člen skupiny Four Seasons spolu s Kanginem a pozdějšími členy TVXQ/DBSK, Jaejoongem a Yunhem. Tato skupina nakonec ale nedebutovala a vznikli TVXQ/DBSK a Heechul spolu s Kanginem se stali členy Super Junior 05.
Super Junior 05 byl projekt a naplánu bylo, že členové nebudou nastálo. Nakonec však sestavení těchto členů zůstalo (přidal se pouze jeden člen, Kyuhyun) a skupina debutovala jako Super Junior v roce 2005.
Ale ještě před jejich oficiálním debutem se zabýval modelingem a herectvím. Jeho první role byla v dramatu Banolim 2.
Po debutu se skupinou se zabýval jejich společnými aktivitami. Kromě toho se ale objevoval v různých televizních show, např. Xman nebo Love Letter, a také byl jednou z hlavních postav v "nekonečném" seriálu Rainbow Romance. Kromě toho se objevil v několika reklamách a párkrát moderoval SBS Inkigayo.

10. srpna 2006 se Heechul a Donghae vraceli z pohřbu Donghaeho otce do Soulu. Na cestě však byli účastníky autonehody a Heechul byl vážně zraněn. Jejich auto mělo něco s pneumatikami a dostali se do protisměru. Heechul měl zlomenou nohu na pěti místech, včetně kotníku, kolena a stehenní kosti. Na operačním sále byl šest hodin. Měl také další zranění, například poranění na jazyku, které potřebovalo sešít. Heechulovi bylo doporučeno, aby na dvanáct týdnu pozastavil veškeré své aktivity. Z nemocnice byl propuštěn v září 2006, ale i nadále zůstal v ambulantní péči. V říjnu se musel do nemocnice vrátit kvůli druhé operaci nohy, aby mu byly vyndány podpůrné železné šrouby. Na konci října se již vrátil k natáčení posledních tří epizod sitcomu, kde byl na invalidním vozíku. Jeho comeback proběhl v listopadu, ale ke všem aktivitám se vrátil až prosinci, jako bylo například hostování v různých show.
Teprve na začátku roku 2007 se Heechul zotavil tak, aby mohl normálně vystupovat, ale i tak měl lékařská omezení. Na přelomu dubna a května 2007 se už plně zapojil do tanečních tréninků, ale až v roce 2008 mu byl z nohy plně odstraněn všechen podpůrný kov.

V srpnu 2013 se Yeseung vrátil z vojenské služby.

Zajímavosti
 • Přátelí se se zpěvákem skupiny The Trax a dokonce na nějaký čas spolu s Donghaem společně bydleli. Jay dokonce na jejich CD u poděkování napsal "My girlfriend, Rella HeeChul".
 • Je fanouškem japonských kapel jako například X Japan a Dir en Grey. Na Super Show Tour zazpíval písničku "Pink Spider" od Hideho (kytaristy X Japan) společně se Sungminem který hrál na kytaru a Siwonem který byl za bicími.
 • S oblibou si jako přezdívky vybírá postavičky od Walt Disney.
 • Má hodně sebevědomí a nebojí se to ukázat.
 • Často si dělá srandu z ostatních, ale nesnáší, když si někdo dělá srandu z něj. Většinou se ale nenechá napálit.
 • Je velmi spravedlivý a za své blízké se dokáže poprat.
 • Když se anti-fanoušci pokusili otrávit Yunha z TVXQ/DBSK, Heechul napsal na internet zprávu, směrovanou k nim, odhazujíc tak image slušného chlapečka. Se stejným odhodláním se zachoval i při 2-3 měsíčnm utrpení Hangenga při prvních vystoupeních Super Junior. Po následném překročení zákona řekl: "Nevím nic o právu a zákonech, ale vím, co je správné a co ne...", odhodlaný čelit následkům.
 • Přátelé o něm říkají, že navzdory svému roztomilému vzhledu je hlučný a pořád si na něco stěžuje. A že je někdy jako žena ve středním věku.
 • Rád imituje ostatní, hlavně jeho kamarády, umělce, záměrně se proto například učí jejich taneční kroky.
 • Když mluví nebo se směje, tak prská a slintá.
 • Nemá rád, když mu někdo nosí oblečení. Aby tomu zamezil, začal si kupovat bláznivě barevná trička s dětinskými potisky a extravagantní klobouky
 • Neumí pískat.
 • Stejně jako Kyuhyun rád hraje videohry, ale není na nich tak závislý.
 • Naproti tomu, že většina korejských obyvatel věří v Boha, Heechul ne. Je Ateista, ale jeden z členů Super Junior se ho snaží přesvědčit o návštěvě kostela.
 • Neumí moc dobře anglicky, ale zvládá podle něj "užitečné fráze" - typu "yo, man!" nebo "touch me~~"
 • Miluje kočky. Jednu dostal i od fanoušků a pojmenoval ji Heebum, celým jménem HanJayHeeBum, což je zkratka jmen Hangeng, Jay, Heechul a Kibum. Jeho další kočky se jmenují BangShin a Champagne.
 • Když byl ještě dítě, hrál si vždycky sám a jednou dokonce řekl, že byl šikanován starší dívkou.
 • Uvedl, že nesnáší když mu někdo pomáhá.
(před debutem)
(v době debutu se Super Junior)
(v Banolim 2)
(Heechul s jeho sestrou)
(ve videoklipu písně "Mr.Simple" od Super Junior)
(na jeho vojenské službě)

Leeteuk

21. května 2013 v 13:59 | Ady |  KPOP profiles

Pravé jméno: Park Jeong So (někdy se uvádí i Jung Soo)
Přezdívky: Leeteuk, Eeteuk, Teuk, Angel
Funkce: leder, zpěvák, tanečník
Datum narození: 1.července 1983 v Soulu
Dovednosti: hra na klavír, kytaru a saxofon
Záliby: psaní textů, hra na klavír, zpěv, sbírá telefonní čísla dívek
Škola: Paekche Junior College
Sourozenci: Park Inyoung
Náboženství: křesťanské
Krevní skupina: A
Výška: 173 cm
Váha: 59 kg


Oficiální odkazy

V roce 2000 jel Leeteuk se svojí sestrou do Myeongdong na dovolenou. Tam na ně narazil hledač talentů a Leeteukovi doporučil, aby se zúčastnil konkurzu SM Entertainment. Po několika nahrávkách a vystoupeních podepsal smlouvu s SM a stal se trainee. Ještě tohoto roku měl první rychlé vystoupení jako speciální host v televizním pořadu All About Eve. O dva roky později, tedy v roce 2002, dostal malou roli jako model v reklamě na Pepsi.
Spolu se svým kolegou ze skupiny, Donghaem, se stal v roce 2003 členem 5-ti členné chlapecké skupiny, ale od této smýšlené skupiny se brzy odstoupilo. Oba se nakonec spolu s dalšími chlapci stali členy jiné začínající skupiny, Super Junior 05. Jelikož byl Leeteuk nejstarší, stal se leaderem.
Během toho co byl v Super Junior byl Leeteuk přizařen do dvou podskupin. V únoru 2007 do podskupiny Super Junior T a o rok později do Super Junior Happy.
Od roku 2006 do roku 2011 byl společně s Eunhyukem moderátorem rádia KBS Super Junior Kiss The Radio. 19.dubna 2007 se stali Leeteuk, Shindong, Eunhyuk, Kyuhyun a dva manažeři obětí autonehody, která se stala na cestě z rádia. Shindong a Eunhyuk naštěstí vyvázli s menšími poraněními, ale Leeteuk a Kyuhyun byli vážně zraněni a odvezeni na hospitalizaci. Leeteuk měl několik skleněných střepů v zádech a nad očima, což si vyžádalo nejméně 170 stehů. Z nemocnice byli propuštěni 30.dubna.
Kvůli Leeteukovým zraněním se musela zrušit jeho účast ve filmu Attack on the Pin-Up Boys, kde měl hrát roli maskota, pandy. Avšak nakonci filmu se v roli maskota odhalí Leeteuk, ale brzy se zjistilo, že po většinu času to byl Ryeowook, kdo hrál roli maskota-pandy.
Nedáno účinkoval v show We Got Married. V páru s ním byla herečka Kang Sora. Momentálně je Leeteuk na vojenské službě.

Jak je to s jeho přezdívkou?
Leeteuk řekl, že tutu pžezdávku používá aby dosáhl stejného efektu jako známý korejský zpěvák Kangta. I přesto si ale většina fanoušků myslí, že je to hlavně proto, aby si ho lidé nepletli s herečkou Park Jung-soo.
Leeteuk v překladu znamená "speciální" a říkají mu tak pro jeho váženou pozici ve skupině a pro vtipnou a výjimečnou povahu. Ostatní ho také někdy přezdívají Angel.

Zajímavosti
 • Říká o sobě, že je dobrý řidič, ale ostatní tvrdí opak. Kangin se Sungminem mají z jeho řidičských schopností dokonce panickou hrůzu.
 • I když si užívá, když může ostatní členy budit, říkají o něm, že je z nich ten nejlínější.
 • Má rád déšť.
 • Jeho ideální přítelkyně: pěkná, společenská holka, ideální výška cca 163 cm s uzkými kotníky a zápěstími.
 • Jeho nejoblíbenější barva je bílá. Většina jeho oblečení, postel a všechen nábytek je proto v této barvě.
 • Když byl trainee, bál se Yuri z Girls Generation/SNSD, protože prý jednou vydávala zvuky jako dinosaurus.
 • Má nízky krevní tlak.
 • Jednou by si chtěl vzít za ženu E.L.F.

(před debutem)
(když debutoval)
(spolu s ostatními členy v Attack On The Pin-Up Boys - Leeteuk je ten na koho se ostatní vrhli)
(Eunhyuk a Leeteuk v Kiss The Radio)
(Leeteuk s jeho sestrou)
(jeho vypracované tělo)
(při nástupu na vojnu)

Park JiYeon (GLAM)

14. května 2013 v 18:54 | Nelly Terka Shihouin |  KPOP profiles
Pravé jméno: Park Ji Yeon
Umělecké jméno: Jiyeon
Datum narození: 23 ledna, 1992
Funkce: Leaderka, Rapperka, Vocalistka
Krevní skupina: B
Výška: 164.5 cm
Váha: 45 kg
JiYeon začala svou hvězdnou kariéru v roce 2012, kdy nastoupila do Big Hit Entertainment a stala se leaderkou skupiny GLAM. Když byly členky GLAM požádány, aby řekli něco o svých oblíbených umělcech, Jiyeon řekla: "Opravdu chci být jako Lee Hyori nebo CL z 2NE1. Jejich móda, hudba smysl, a vznešený vzhled jsou nejlepší." Při nahrávání debutové písně GLAM se JiYeon s CL setkala osobně. ZNNI řekla " CL prošla okolo JiYeon a ta plaše řekla: 'Ona je opravdu hezká.' Byla jsem vážně překvapena."
Navíc se Jiyeon vyjádřila, "CL rozhodně má auru. Je to opravdu úžasné, jak se dokáže usmívat, být v pohodě a bavit se na pódiu a všechny ve stejné době, kdy je to opravdu těžké, aby tak učinily. Je to opravdu úžasné."
Oficiální stránky:
Na začátku své hvězdné kariéry....
Dnešní doba....
Zdroj textu: http://clthebaddestfemale.com/2013/01/18/article-glams-leader-jiyeon-i-really-want-to-be-like-lee-hyori-or-2ne1s-cl-january-17-2013/
Zdroj obrázků:
http://germankpopinfo.wordpress.com/girl-groups/glam-profil/
http://www.allkpop.com/2012/07/glam-releases-concept-photos-for-members-trinity-zinni-dahee-and-park-jiyeon
http://glamspain.tumblr.com/post/33903634221/foto-radio

Lee Hi

13. května 2013 v 20:50 | Ady |  KPOP profiles
Pravé jméno: Lee Ha Yi
Umělecké jméno: Lee Hi
Přezdívky: Dospělé dítě, Korejská Duffy
Datum narození: 23. 10. 1996
Společnost: YG Entertainment

Lee Hi (16 let) je jihokorejská talentovaná zpěvačka, která se ještě před debutem proslavila především tím, že se stala finalistkou soutěže K-POP STAR. V této soutěži nakonec skončila na 2. místě, hned po Park Ji Min.
Lee Hi s Park Ji Min si jsou blízké a jsou velmi dobré kamádky a během soutěže spolu sdíleli pokoj. K romu aby mohli vystupovat tak museli dívky podstoupit dietu. Kvůli této dietě se obě jednou z legrace rozhodli složit píseň nazvanou "Chocolate Song" ("Čokoládová píseň")

Lee Hi & Park Ji Min - Chocolate Song

Její zpěv a talent se zalíbil řediteli YG Entertainment, Yang Hyun Sukovi, a nabídl jí smlouvu se společností, kterou přijala.
8.října 2012 byla zveřejněna píseň "It's Cold" od Epik High na které s nimi pracovala i Lee Hi.

EPIK HIGH - IT'S COLD

Její debutová píseň "1.2 .3.4." vyšla spolu s videoklipem 28.října 2012. Píseň se stala velkým hitem do pěti dnů. Své první vystoupení na Inkigayu měla 4.listopadu a vystoupila právě s touto písní.

"1.2.3.4."
Další píseň kterou vydala se jmenovala "Scarecrow". Píseň vyšla 22.listopadu a tentokrát už bez videoklipu.

"Scarecrow"
Brzy vydala i své první album s názvem First Love. Album bylo rozděleno na dvě části a 7.března 2013 byla vydána první část alba. Titulní skladbou této části byla píseň "It's Over" a k ní byl vydán videoklip.

"It's Over"
28.března byla zveřejněna i druhá část. Titulní píseň této části nese název "Rose" a ta sklidila veliké úspěchy. I k ní byl vydán videoklip. Když vystupovala s touto písní na Inkigayu, objevila se na jendom z vystoupení i CL z 2NE1, která sama nabídla spolupráci. Lee Hi ale řekla, že by ráda spolupracovali i s TOPem z BIGBANG.

"Rose"
(Lee Hi před debutem)
(videoklip "1.2.3.4")

(videoklip "It's Over")
(videoklip "Rose")

PROJEKT PRO YOSEOBA

13. května 2013 v 18:00 | Ady |  Výkecy, info, others and etc.
Tímto projektem by chtěli fanoušky ukázat, že Yoseob z B2ST má hodně fanoušků i v ČR a Slovensku. Pokud se chcete zúčastnit tohoto projektu nepotřebujete udělat nic těžkého! Více informací naleznete níže v tomto článku.
Jak už jsme zmiňovali tento projekt je k tomu, aby jsme Yoseobovi ukázali že i u nás se najde hodně jeho fanoušků. Pokud se chcete zúčastnit stačí udělat velice jednoduchou věc.
1. Vyfotíte se s nápisem Seobie. Ten může být napsaný na papíře, části těla nebo prostě cokoli co vás napadne. (A nemusí to být fotka ale klidně i gif.)
2. Pokud jste někdo z Vás opravdu moc stydlivý, tak na fotce nemusí být vidět Váš obličej. Důležitý je hlavně nápis Seobie.
3. Vaše fotky posílejte na email: petras.hana@seznam.cz
Ze všech fotek se později vyrobí video a pošle se Yoseobovi.
Doufáme že se vás zapojí co nejvíc, protože bychom rádi, aby bylo co nejvíc fotek. Kdybyste měli nějaké otázky tak se klidně ptejte!

BEAST/B2ST

12. května 2013 v 19:44 | Ady |  KPOP profiles
(zleva: Dongwoon, Junhyung, Doojoon, Hyunseung, Yoseob, Gikwang)

BEAST nebo-li B2ST je jihokorejská šestičlenná chlapecká skupina, která patří do společnosti Cube Entertainment. Členy jsou: Gikwang, Yoseob, Junhyung, Doojoon, Dongwoon, Hyunseung.
Zkratka B2ST znamená Boys To Search the Top což v překladu znamená: Kluci, kteří dosáhnou vrcholu. Později se přejmenovali na BEAST, což znamenalo Boys of East Standing at the Top, v překladu: Kluci z východu stojící na vrcholu.

Recyklovaná skupina
Hned po jejich debutu byli přezdívány jako recyklovaná skupina, protože všichni členové původně pocházeli z jiné společnosti než pod kterou jsou teď, tedy Cube Entertainment.
Gikwang, Doojoon, Yoseob a Dongwoon byli původně trainie v JYP, kde bylo plánováno, že budou debutovat ve dvou skupinách. Yoseob byl ale vyřazen, kvůli jeho malé postavou, která nesplňovala vzhledová kritéria. Avšak Gikwang s Doojoonem měli být spolu s Jokwonem, Seulongem a dalšími členy dnešní 2AM. Dongwoon měl zase debutovat s Nichkhunem, Taecyeonem, Junsu a dalšími jako člen 2PM. Nakonec ale místo těchto dvou skupin debutovali Wonder Girls, a tím se debut 2PM a 2AM posunul na neurčito. Do té doby byli ale Gikwang s Dongwoonem vyřazeni a během dokumentu, při kterém se skupina One Day oficiálně utvořila byl vyřazen i Doojoon.
Hyunseung byl původně šestý člen BIGBANG, kde měl i debutovat, ale během natáčení dokumentu o přípravách debutu BIGBANG byl nakonec vyřazen, protože nedokázal vyjádřit správné city písniček.
Junhyung byl původně ve společnosti Xing Entertainment členem skupiny Xing společně s Kevinem z U-KISS. Později, ale z této společnosti odešel.
Jejich antifanoušci je dodnes oslovují recyklovaná skupina, což členy skupiny velmi mrzí. Nicméně, jak prohlásil Dongwoonův otec, B2ST dokázali, že i ti poražení mohou uspět. Každý člen si prošel tím stejným, a proto mají mezi sebou velmi dobrý vztah. Funguje u nich dokonce i systém, že veškeré, i ty jednotlivě vydělané, peníze si rovnoměrně rozdělují mezi sebou, aby měli všichni stejný plat. Stejně to platí i s dluhama, kdy každý člen pomáhá splácet.

Debutový rok 2009
Před jejich debutem Cube zveřejnili, že jejich nová skupina by se měla jmenovat BEAST a oficiální fanklub by se jmenoval BEAUTY. Název fanklubu i skupiny je odvozen od pohádky The Beauty and the Beast neboli, u nás známé jako Kráska a zvíře.
14. října 2009 vydali své první mini-album BEAST is the B2ST a hned den na to měli svůj první mini-concert na MTV GongGae Hall. 16.října měli první vystoupení na Music Bank s písní z alba, "Bad Girl". Bylo prodáno celkem 40 000 kopií alba, což je pro novou skupinu docela nezvyklé. V prosinci pak vyhráli svoji první cenu, Rookie of the Year (Nováčci roku).
Chvíli po jejich debutu se začal vysílat dokumentární pořad MTV B2ST, který zaznamenával natáčení jejich prvního videoklipu a jak se členové spřátelují.
Jelikož B2ST debutovali jako první skupina Cube Entertainment, měli začátky velmi těžké. Ze začátku přespávali čtyři dny v týdnu v lázních a zbylé tři dny nespali třeba vůbec. Z rozvrhu jim vyplývalo, že jim na spánek zbývaly třeba jen 2-3 hodiny denně. Když jim konečně sehnali první dorm, byl příliš malý, že se ani nevešli všichni do jedné místnosti a každý musel jíst jídlo odděleně na své posteli. V koupelně hned vedle sprchy měli okno, ze kterého šly vidět ven na fanynky postávající u dormu. Yoseob řekl, že se s nima při sprchování několikrát zdravil.

2010
Na začátku roku 2010 vystupovali s jejich druhou písní "Mystery". K této písni byl natočen i speciální videoklip, ve kterém se objevily i Girls Generation/SNSD a KARA. Tento videoklip byl zveřejněn přes jejich televizní pořad BEAST Almigty.
Následně, společně s 4minute podepsali smlouvu se společností Universal Music Group a začli propagace v Taiwanu. Poté v únoru, na devatenáctém předávání cen Seoul Music Awards, získali cenu Best Newcomer Award.
1.března 2010 vydali druhé mini-album s názvem Shock of the New Era, kde byla titulní písní "Shock". S touto písní poprvé vyhráli na MCountdown. Během vystupování se "Shock", nazpívali B2ST orchestrovou verzi písně "Despite Holding On" od Noel's Ballad a tím si získali uznání jako skupina s neobyčejnými vokálními schopnostmi.
V srpnu 2010 získali ocenění Golden Disk Award z Malajsie, Singapuru a Thajska na 2010 Summer CUBE Stars Party. Poté se spolu s 4minute stali B2ST prvními nováčky, kteří byli pozváni aby vystupovali při předzahajovacím festivalu olympijských her.
17.září vydali píseň "Clenching a Tight Fist", která byla součástí jejich třetího mini-alba Mastermind a 28.září bylo vydáno celé mini-album. Týden poté, vyhráli první místo na Music Bank za píseň "Soom". 3.listopadu odstartovali předobjednávky jejich čtvrtého mini-alba The Lights Go On s titulní skladbou "Beautiful". Tato titulní píseň byla na prvním místě v hudebních žebříčkách následována ostatními písničkami z alba.
24.listopadu B2ST vydali své první japonského alba BEAST - Japan Premium Edition k propagaci v Japonsku. Tři dny poté se konal jejich první koncert The Legend of BEAST Vol.1 v Tokiu.
21.prosince zveřejnili společné duetové písně. Yoseob s Junhyungem nazpívali píseň s názvem "Thanks to", Hyunseung a Gikwang "Let It Snow" a psolední duet nazpíval Dojoon a Dongwoon, "When the Door Closes".

2011
V lednu získali B2ST ocenění Bonsang Award na 20. předávání Seoul Music Awards, kde vystoupili s písněmi "Shock" a "Soom".
17.května vydali první plnohodnotné album Fiction and Fact. Píseň z alba, "On Rainy Days", která byla v zveřejněna ještě před albem, získala první místo na Music Bank, i když titulní písní byla "Fiction".
15.června zveřejnili japonskou verzi písně "Bad Girl". 24.července se stali jedinou korejskou skupinou, která byla pozvána vystupovat na MTV World Stage Live in Malaysia 2011 a zároveň byly celkově druhou korejskou skupinou, která tam kdy vystoupila s výjimkou Wonder Girls.

2012
Na začátku odstartovali světové turné Beautiful Show. Celkově navštívili 17 měst ve dvanácti různých státech od Ameriky po Evropu.
Na oslavu jejich tisícátého dne ve skupině měli, přes Google+ Hangout on live air, proslov k fanynkám a rozhovor s nimi.
21.července vydali další mini-album Midnight Sun s titulní písní "Midnight". Hodinu potom vydali videoklip k písni "Beautiful Night" přes jejich účet na Youtube.

Oficiální název fanklubu: B2UTY
Oficiální barva fanklubu: tmavě šedá

Oficiální stránky
Webová stránka: http://so-beast.com/

Česká facebooková fan stránka/fanklub: B2ST Czech Wonderland


Dara

9. května 2013 v 21:24 | Ady |  KPOP profiles
Pravé jméno: Sandara Park
Přezdívky: Dara, Sandara, Krungy
Datum narození: 12.listopadu 1984
Funkce: zpěvačka
Speciality: herectví, angličtina, čínština
Sourozenci: mladší bratr Thunder, který je ze skupiny MBLAQ
Výška: 162 cm
Váha: 40 kg
Záliby: poslouchání hudby, internet
Oblíbená barva: růžová
Krevní skupina: A
Oficiální odkazy
Život
Dara se narodila 12. listopadu 1984 v Busanu. Žila v bohaté rodině, ale když jí bylo 8 let, došlo ke krachu rodinného podniku a rodina se ocitla ve finančních potížích. Její otec se po té odstěhoval na Filipíny, Dara a její matka zatím žili u babičky, než její otec sehnal peníze, aby mohly být na Filipínách s ním. Na Filipínách strávila velkou část svého život, vystudovala a začala kariéru jako herečka.
Během studia poznala Pauleen Luna z ABS-CBN Channel 2 Talent Center. Pak vyhrála talentový konkurz a tím začala její kariéra.
Návrat do Koreje
Dara opustila Filipíny a vrátila se zpět do Jižní Koreje. 2.srpna 2007 YG oznámili, že podepsali smlouvu s Darou. Zprvu spolupracovala s různými interprety, jako s BIGBANG, sólo zpěvákem SE7ENem a dalšími. S nimi natáčela klipy a spolupracovala na některých jejich písničkách. Později byla přiřazena jako členka k 2NE1, kde působí do dnes.
Herect
Dara působila i jako herečka, v roce 2007 si zahrála v korejském dramatu Return of Iljimae, ale hrála i ve spoustě filipínských filmech. Jako herečka působila spíše na Filipínách.
Zajímavosti
 • V roce 1995 se odstěhovala na Filipíny, jelikož si tam její táta našel práci.
 • Na Filipínách rozjela kariéru jako herečka.
 • V srpnu roku 2007 se vrátila zpět do Koreje spolu se vou matkou a bratrem.
 • Její bratr je Thunder z MBLAQ.
 • Je velikou fanynkou Lee Hyori.
 • Má strach s G-Dragonova psa Gaha (to lze vidět v sedmé epizodě 2NE1 TV).
 • Svěží hlas 2NE1.
(před debutem)
(na začátku své kariéry v Koreji)
(ve filmu Return to Iljimae)
(se svým bratrem Thunderem)
(v současné době)

Park Bom

9. května 2013 v 13:33 | Nelly Terka Shihouin |  KPOP profiles
Jméno: Lee Park Bom
Umělecké jméno: Park Bom, Bom
Datum a místo narození: 24. 3. 1984, Soul
Funkce: Hlavní vokál, tanec
Krevní skupina: AB
Výška: 165 cm
Váha: 47 - 50 kg


Narodila se v Soulu v Jižní Korei. V 6. třídě se přestěhovala do Spojených států, kde se naučila anglicky. Absolvovala vysokou školu a zapsala se do Lesley University se zaměřením na psychologii. Jako studentka střední školy si zamilovala Mariah Carey a chtěla se stát zpěvačkou. Rodiče jí to nedovolili. Povzbuzení však našla u své tety. Přešla na Berklee College of Music a začala se naplno věnovat hudbě. Bom se snažila stát se zpěvačkou v YG Entertainment, ale byla mockrát odmítnuta. Po třech letech jí nakonec přijali. Při písničce kterou zazpívala dokonce YG Papa otevřel pusu. Musela se ještě naučit čínštinu a japonštinu. Hrála ve dvou písničkách Big Bang "We Belong Together" a "Forever With You". Také spolupracovala s Lexy a Red Roc v "Baby Boy" a "Along My Way". Hrála v Samsung Anycall Music Video Commercial vedle slavné korejské popové zpěvačky Lee Hyori a hrála v klipu "Tell Me Once More" od Kim Ji Eun. Od roku 2009 je členkou skupiny 2NE1 spolu s Minzy (Gong Min-ji),CL (Lee Chae-rin) a Darou (Park Sandara). Bom má zřetelný,silný hlas. Její největší vzory jsou Beyoncé a Mariah Carey. Bom je chodící lékárna. Opravdu s sebou tahá hodně léků pro případ, že by je někdo potřeboval. Má opravdu nádherné nohy. Jediný pohled na ně odrovna spoustu klučičích fanoušků.Opravdu hodně miluje kukuřici. Bez kukuřice pomalu nemůže existovat. V sedmém díle první řady 2NE1 TV ji trenér zakazoval jíst kukuřici, což se Bom zrovna moc nezamlouvalo.

Oficiální stránky:
Twitter: https://twitter.com/haroobomkum
Facebook: https://www.facebook.com/pages/Park-Bom/64289514379



Nejmladší foto Bom, které jsem našla...
Na začátku své hvězdné kariéry...

Dnešní doba...

Zdroj textu: http://www.2ne1.cz/2ne1/bom/


Zdroj obrázků:
http://bigbangtwoneone.blogspot.cz/2013/04/park-bom.html
http://en.korea.com/2ne1/board/2ne1-when-park-bom-was-young_/
http://kpopinhighdef.blogspot.cz/2011/11/big-bang-with-park-bom-forever-with-you.html
http://www.soompi.com/2013/02/01/2ne1s-park-bom-shares-thoughts-regarding-her-barefoot-performance/

Seungri

6. května 2013 v 21:08 | Ady |  KPOP profiles

Pravé jméno: Lee Seung Hyun
Přezdívky: Seungri, Victory, V.I, Panda
Datum narození: 12. prosince 1990
Vzdělání: Gukje Digital University
Funkce: zpěvák, choreografie
Krevní skupina: A
Dovednosti: zpěv, tanec, japonština
Debut: BIGBANG
Záliby: tanec, hudba, cizí jazyky, sport
Sourozenci: mladší sestra Hanna
Charakter: VJe velmi silný na nejmladšího člena skupiny... Je dost vyzrálý, protože má krevní skupinu A. Je plachý, pořád dělá spoustu věcí sám.

Oficiální odkazy

Biografie
Seungri je především známý pro své taneční dovednosti. Předtím, než se přidal k BIGBANG, byl členem taneční skupiny II Hwa ve svém rodném městě Gwangju. Spolu s Taeyangem, dalším členem BIGBANG, se zúčastnili mnoha soutěží, v některých měl i tu možnost postavit se v dance battle (tanečním souboji) proti Eunhyukovi (Super Junior), Yunhovi (TVXQ/DBSK), ale i Taeminovi (SHINee). Seungri rovněž sestavuje značnou část choreografií pro BIGBANG. Seungri debutoval se skupinou v roce 2006. Jeho první sólo píseň byla "The Next Day", která byla zařazena do alba VOL.1 - SINCE 2007.
Seungri byl se svým vystoupením v Sonagi v roce 2008 první z BIGBANG, kdo si zahrál v muzikálu. V roce 2009 si zahrál ve svém druhém muzikálu, Shouting. Zde si měl původně zahrát spolu se svým kolegou Daesungem, ale Daesung měl autonehodu takže si tam zahrál jenom Seungri. Svou část kariéry také zahájil jako hostující všemožných show. Na začátku to bylo hlavně pro MBC's hudební program Show! Music Core, kde se objevil spolu s Daesungem. Svou filmovou kariéru zahájil ve filmu Why Did You Come to My House? v roce 2008, následované Nineteen v roce 2009, kde si zahrál i T.O.P, další člen BIGBANG.
Jeho druhá sólo píseň "Strong Baby" byla vydána přímo jako propagační k druhému korejskému albu Remember. Aby se zbavil přízviska "nejmladší", zvolil si pro svůj videoklip k této písni zralejší prvky spolu se stylizovaným tancem. Se "Strong Baby" vyhrál svou první "triple crown" (druh ceny- na udílení cen Inkigayo).
20. ledna 2011 vydal Seungri své první sólo mini album VVIP. Pro podporu alba zveřejnil hned dvě titulní písně spolu s videoklipem, "VVIP" a "What Can I Do". Později bylo oznámeno, že se Seungri aktivně podílel na tvorbě alba, napsal a zkomponoval šest písní z sedmi. Titulní písně mu rovněž vyhrály "triple crown" na cenách M!Countdown.

Osobní život
Po úspěšném absolvování přijímacích zkoušek byl Seungri přijat na universitu Chung-Ang. Jeho vysokoškolské vzdělávání začalo na jaře roku 2011. Do stejné třídy jako on nastoupily rovněž Yuri a Sooyoung z Girls' Generation. V roce 2011 bylo zveřejněno, že Seungri v Koreji otevřel několik škol s názvem "Seungri Akademy". Tyto školy poskytují výuku zpěvu a tance. Když se ho na tohle téma zeptali na jedné z show, odpověděl, že chce mít i stabilní příjem kromě toho, co má jako zpěvák. V roce 2012 byl z university vyloučen kvůli mnoha podmínkám, které získal díky náročnému programu BIGBANG. Po vyloučení z Chung-Ang se rozhodl, že bude ve studiu pokračovat na univerzitě Gukje Digital, která mu na rozdíl od té předchozí umožňuje brát si online hodiny a účast na aktivitách skupiny ve stejný čas.

Zajímavosti
 • Je nejmladší ze skupiny.
 • Bojoval proti Hyunseungovi, aby mohl zůstat ve skupině.
 • V novém bytě sdílí ložnici s Daesungem.
 • G-Dragon ho stále objímá.
 • Někdy mu říkají "Panda" nebo "Baby Panda", kvůli jeho kruhům pod očima.
 • Byl v Gwanju tanečním týmu "II Hwa".
 • Má svoje fotky se svou bývalou přítelkyní během parodie na REAL koncert DVD.
 • Oblíbený karaoke song je "Look at the Photo".
 • Když se Seungriho ptali, proč nechce být choreografem v BB, řekl, že nemůže, protože na to nemá odvahu.
 • Jednou se Seungri pokoušel o salto, ale nevyvedlo se mu a navíc si na podiu roztrhl kalhoty.
 • Koupil si vlastní album, aby zjistil, zda v něm opravdu je VVIP klíč jako ten v jeho videoklipu.
 • Díval se na svá vlastní videa, aby zvýšil jejich počet shlédnutí do doby, než mu někdo řekl, že znovu-přehrávání nepomůže.

(před debutem)

Image and video hosting by TinyPic
(v muzikálu Sonagi)

(v muzikálu Shouting)

(v Nineteen)

(fotografie z videoklipu k písni "Strong Baby")

(z videoklipu "VVIP")

(z "What Can I Do")

(malá ukázka jeho těla xD)

Čerpáno z asianstyle.cz
to love is to receive a glimpse of heaven.