BEAST/B2ST

12. května 2013 v 19:44 | Ady |  KPOP profiles
(zleva: Dongwoon, Junhyung, Doojoon, Hyunseung, Yoseob, Gikwang)

BEAST nebo-li B2ST je jihokorejská šestičlenná chlapecká skupina, která patří do společnosti Cube Entertainment. Členy jsou: Gikwang, Yoseob, Junhyung, Doojoon, Dongwoon, Hyunseung.
Zkratka B2ST znamená Boys To Search the Top což v překladu znamená: Kluci, kteří dosáhnou vrcholu. Později se přejmenovali na BEAST, což znamenalo Boys of East Standing at the Top, v překladu: Kluci z východu stojící na vrcholu.

Recyklovaná skupina
Hned po jejich debutu byli přezdívány jako recyklovaná skupina, protože všichni členové původně pocházeli z jiné společnosti než pod kterou jsou teď, tedy Cube Entertainment.
Gikwang, Doojoon, Yoseob a Dongwoon byli původně trainie v JYP, kde bylo plánováno, že budou debutovat ve dvou skupinách. Yoseob byl ale vyřazen, kvůli jeho malé postavou, která nesplňovala vzhledová kritéria. Avšak Gikwang s Doojoonem měli být spolu s Jokwonem, Seulongem a dalšími členy dnešní 2AM. Dongwoon měl zase debutovat s Nichkhunem, Taecyeonem, Junsu a dalšími jako člen 2PM. Nakonec ale místo těchto dvou skupin debutovali Wonder Girls, a tím se debut 2PM a 2AM posunul na neurčito. Do té doby byli ale Gikwang s Dongwoonem vyřazeni a během dokumentu, při kterém se skupina One Day oficiálně utvořila byl vyřazen i Doojoon.
Hyunseung byl původně šestý člen BIGBANG, kde měl i debutovat, ale během natáčení dokumentu o přípravách debutu BIGBANG byl nakonec vyřazen, protože nedokázal vyjádřit správné city písniček.
Junhyung byl původně ve společnosti Xing Entertainment členem skupiny Xing společně s Kevinem z U-KISS. Později, ale z této společnosti odešel.
Jejich antifanoušci je dodnes oslovují recyklovaná skupina, což členy skupiny velmi mrzí. Nicméně, jak prohlásil Dongwoonův otec, B2ST dokázali, že i ti poražení mohou uspět. Každý člen si prošel tím stejným, a proto mají mezi sebou velmi dobrý vztah. Funguje u nich dokonce i systém, že veškeré, i ty jednotlivě vydělané, peníze si rovnoměrně rozdělují mezi sebou, aby měli všichni stejný plat. Stejně to platí i s dluhama, kdy každý člen pomáhá splácet.

Debutový rok 2009
Před jejich debutem Cube zveřejnili, že jejich nová skupina by se měla jmenovat BEAST a oficiální fanklub by se jmenoval BEAUTY. Název fanklubu i skupiny je odvozen od pohádky The Beauty and the Beast neboli, u nás známé jako Kráska a zvíře.
14. října 2009 vydali své první mini-album BEAST is the B2ST a hned den na to měli svůj první mini-concert na MTV GongGae Hall. 16.října měli první vystoupení na Music Bank s písní z alba, "Bad Girl". Bylo prodáno celkem 40 000 kopií alba, což je pro novou skupinu docela nezvyklé. V prosinci pak vyhráli svoji první cenu, Rookie of the Year (Nováčci roku).
Chvíli po jejich debutu se začal vysílat dokumentární pořad MTV B2ST, který zaznamenával natáčení jejich prvního videoklipu a jak se členové spřátelují.
Jelikož B2ST debutovali jako první skupina Cube Entertainment, měli začátky velmi těžké. Ze začátku přespávali čtyři dny v týdnu v lázních a zbylé tři dny nespali třeba vůbec. Z rozvrhu jim vyplývalo, že jim na spánek zbývaly třeba jen 2-3 hodiny denně. Když jim konečně sehnali první dorm, byl příliš malý, že se ani nevešli všichni do jedné místnosti a každý musel jíst jídlo odděleně na své posteli. V koupelně hned vedle sprchy měli okno, ze kterého šly vidět ven na fanynky postávající u dormu. Yoseob řekl, že se s nima při sprchování několikrát zdravil.

2010
Na začátku roku 2010 vystupovali s jejich druhou písní "Mystery". K této písni byl natočen i speciální videoklip, ve kterém se objevily i Girls Generation/SNSD a KARA. Tento videoklip byl zveřejněn přes jejich televizní pořad BEAST Almigty.
Následně, společně s 4minute podepsali smlouvu se společností Universal Music Group a začli propagace v Taiwanu. Poté v únoru, na devatenáctém předávání cen Seoul Music Awards, získali cenu Best Newcomer Award.
1.března 2010 vydali druhé mini-album s názvem Shock of the New Era, kde byla titulní písní "Shock". S touto písní poprvé vyhráli na MCountdown. Během vystupování se "Shock", nazpívali B2ST orchestrovou verzi písně "Despite Holding On" od Noel's Ballad a tím si získali uznání jako skupina s neobyčejnými vokálními schopnostmi.
V srpnu 2010 získali ocenění Golden Disk Award z Malajsie, Singapuru a Thajska na 2010 Summer CUBE Stars Party. Poté se spolu s 4minute stali B2ST prvními nováčky, kteří byli pozváni aby vystupovali při předzahajovacím festivalu olympijských her.
17.září vydali píseň "Clenching a Tight Fist", která byla součástí jejich třetího mini-alba Mastermind a 28.září bylo vydáno celé mini-album. Týden poté, vyhráli první místo na Music Bank za píseň "Soom". 3.listopadu odstartovali předobjednávky jejich čtvrtého mini-alba The Lights Go On s titulní skladbou "Beautiful". Tato titulní píseň byla na prvním místě v hudebních žebříčkách následována ostatními písničkami z alba.
24.listopadu B2ST vydali své první japonského alba BEAST - Japan Premium Edition k propagaci v Japonsku. Tři dny poté se konal jejich první koncert The Legend of BEAST Vol.1 v Tokiu.
21.prosince zveřejnili společné duetové písně. Yoseob s Junhyungem nazpívali píseň s názvem "Thanks to", Hyunseung a Gikwang "Let It Snow" a psolední duet nazpíval Dojoon a Dongwoon, "When the Door Closes".

2011
V lednu získali B2ST ocenění Bonsang Award na 20. předávání Seoul Music Awards, kde vystoupili s písněmi "Shock" a "Soom".
17.května vydali první plnohodnotné album Fiction and Fact. Píseň z alba, "On Rainy Days", která byla v zveřejněna ještě před albem, získala první místo na Music Bank, i když titulní písní byla "Fiction".
15.června zveřejnili japonskou verzi písně "Bad Girl". 24.července se stali jedinou korejskou skupinou, která byla pozvána vystupovat na MTV World Stage Live in Malaysia 2011 a zároveň byly celkově druhou korejskou skupinou, která tam kdy vystoupila s výjimkou Wonder Girls.

2012
Na začátku odstartovali světové turné Beautiful Show. Celkově navštívili 17 měst ve dvanácti různých státech od Ameriky po Evropu.
Na oslavu jejich tisícátého dne ve skupině měli, přes Google+ Hangout on live air, proslov k fanynkám a rozhovor s nimi.
21.července vydali další mini-album Midnight Sun s titulní písní "Midnight". Hodinu potom vydali videoklip k písni "Beautiful Night" přes jejich účet na Youtube.

Oficiální název fanklubu: B2UTY
Oficiální barva fanklubu: tmavě šedá

Oficiální stránky
Webová stránka: http://so-beast.com/

Česká facebooková fan stránka/fanklub: B2ST Czech Wonderland

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kdo je váš nejoblíbenější člen z BEAST/B2ST?

Doojoon
Hyunseung
Junhyung
Yoseob
Gikwang
Dongwoon

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
to love is to receive a glimpse of heaven.