Lee Hi

13. května 2013 v 20:50 | Ady |  KPOP profiles
Pravé jméno: Lee Ha Yi
Umělecké jméno: Lee Hi
Přezdívky: Dospělé dítě, Korejská Duffy
Datum narození: 23. 10. 1996
Společnost: YG Entertainment

Lee Hi (16 let) je jihokorejská talentovaná zpěvačka, která se ještě před debutem proslavila především tím, že se stala finalistkou soutěže K-POP STAR. V této soutěži nakonec skončila na 2. místě, hned po Park Ji Min.
Lee Hi s Park Ji Min si jsou blízké a jsou velmi dobré kamádky a během soutěže spolu sdíleli pokoj. K romu aby mohli vystupovat tak museli dívky podstoupit dietu. Kvůli této dietě se obě jednou z legrace rozhodli složit píseň nazvanou "Chocolate Song" ("Čokoládová píseň")

Lee Hi & Park Ji Min - Chocolate Song

Její zpěv a talent se zalíbil řediteli YG Entertainment, Yang Hyun Sukovi, a nabídl jí smlouvu se společností, kterou přijala.
8.října 2012 byla zveřejněna píseň "It's Cold" od Epik High na které s nimi pracovala i Lee Hi.

EPIK HIGH - IT'S COLD

Její debutová píseň "1.2 .3.4." vyšla spolu s videoklipem 28.října 2012. Píseň se stala velkým hitem do pěti dnů. Své první vystoupení na Inkigayu měla 4.listopadu a vystoupila právě s touto písní.

"1.2.3.4."
Další píseň kterou vydala se jmenovala "Scarecrow". Píseň vyšla 22.listopadu a tentokrát už bez videoklipu.

"Scarecrow"
Brzy vydala i své první album s názvem First Love. Album bylo rozděleno na dvě části a 7.března 2013 byla vydána první část alba. Titulní skladbou této části byla píseň "It's Over" a k ní byl vydán videoklip.

"It's Over"
28.března byla zveřejněna i druhá část. Titulní píseň této části nese název "Rose" a ta sklidila veliké úspěchy. I k ní byl vydán videoklip. Když vystupovala s touto písní na Inkigayu, objevila se na jendom z vystoupení i CL z 2NE1, která sama nabídla spolupráci. Lee Hi ale řekla, že by ráda spolupracovali i s TOPem z BIGBANG.

"Rose"
(Lee Hi před debutem)
(videoklip "1.2.3.4")

(videoklip "It's Over")
(videoklip "Rose")
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
to love is to receive a glimpse of heaven.