Seungri

6. května 2013 v 21:08 | Ady |  KPOP profiles

Pravé jméno: Lee Seung Hyun
Přezdívky: Seungri, Victory, V.I, Panda
Datum narození: 12. prosince 1990
Vzdělání: Gukje Digital University
Funkce: zpěvák, choreografie
Krevní skupina: A
Dovednosti: zpěv, tanec, japonština
Debut: BIGBANG
Záliby: tanec, hudba, cizí jazyky, sport
Sourozenci: mladší sestra Hanna
Charakter: VJe velmi silný na nejmladšího člena skupiny... Je dost vyzrálý, protože má krevní skupinu A. Je plachý, pořád dělá spoustu věcí sám.

Oficiální odkazy

Biografie
Seungri je především známý pro své taneční dovednosti. Předtím, než se přidal k BIGBANG, byl členem taneční skupiny II Hwa ve svém rodném městě Gwangju. Spolu s Taeyangem, dalším členem BIGBANG, se zúčastnili mnoha soutěží, v některých měl i tu možnost postavit se v dance battle (tanečním souboji) proti Eunhyukovi (Super Junior), Yunhovi (TVXQ/DBSK), ale i Taeminovi (SHINee). Seungri rovněž sestavuje značnou část choreografií pro BIGBANG. Seungri debutoval se skupinou v roce 2006. Jeho první sólo píseň byla "The Next Day", která byla zařazena do alba VOL.1 - SINCE 2007.
Seungri byl se svým vystoupením v Sonagi v roce 2008 první z BIGBANG, kdo si zahrál v muzikálu. V roce 2009 si zahrál ve svém druhém muzikálu, Shouting. Zde si měl původně zahrát spolu se svým kolegou Daesungem, ale Daesung měl autonehodu takže si tam zahrál jenom Seungri. Svou část kariéry také zahájil jako hostující všemožných show. Na začátku to bylo hlavně pro MBC's hudební program Show! Music Core, kde se objevil spolu s Daesungem. Svou filmovou kariéru zahájil ve filmu Why Did You Come to My House? v roce 2008, následované Nineteen v roce 2009, kde si zahrál i T.O.P, další člen BIGBANG.
Jeho druhá sólo píseň "Strong Baby" byla vydána přímo jako propagační k druhému korejskému albu Remember. Aby se zbavil přízviska "nejmladší", zvolil si pro svůj videoklip k této písni zralejší prvky spolu se stylizovaným tancem. Se "Strong Baby" vyhrál svou první "triple crown" (druh ceny- na udílení cen Inkigayo).
20. ledna 2011 vydal Seungri své první sólo mini album VVIP. Pro podporu alba zveřejnil hned dvě titulní písně spolu s videoklipem, "VVIP" a "What Can I Do". Později bylo oznámeno, že se Seungri aktivně podílel na tvorbě alba, napsal a zkomponoval šest písní z sedmi. Titulní písně mu rovněž vyhrály "triple crown" na cenách M!Countdown.

Osobní život
Po úspěšném absolvování přijímacích zkoušek byl Seungri přijat na universitu Chung-Ang. Jeho vysokoškolské vzdělávání začalo na jaře roku 2011. Do stejné třídy jako on nastoupily rovněž Yuri a Sooyoung z Girls' Generation. V roce 2011 bylo zveřejněno, že Seungri v Koreji otevřel několik škol s názvem "Seungri Akademy". Tyto školy poskytují výuku zpěvu a tance. Když se ho na tohle téma zeptali na jedné z show, odpověděl, že chce mít i stabilní příjem kromě toho, co má jako zpěvák. V roce 2012 byl z university vyloučen kvůli mnoha podmínkám, které získal díky náročnému programu BIGBANG. Po vyloučení z Chung-Ang se rozhodl, že bude ve studiu pokračovat na univerzitě Gukje Digital, která mu na rozdíl od té předchozí umožňuje brát si online hodiny a účast na aktivitách skupiny ve stejný čas.

Zajímavosti
 • Je nejmladší ze skupiny.
 • Bojoval proti Hyunseungovi, aby mohl zůstat ve skupině.
 • V novém bytě sdílí ložnici s Daesungem.
 • G-Dragon ho stále objímá.
 • Někdy mu říkají "Panda" nebo "Baby Panda", kvůli jeho kruhům pod očima.
 • Byl v Gwanju tanečním týmu "II Hwa".
 • Má svoje fotky se svou bývalou přítelkyní během parodie na REAL koncert DVD.
 • Oblíbený karaoke song je "Look at the Photo".
 • Když se Seungriho ptali, proč nechce být choreografem v BB, řekl, že nemůže, protože na to nemá odvahu.
 • Jednou se Seungri pokoušel o salto, ale nevyvedlo se mu a navíc si na podiu roztrhl kalhoty.
 • Koupil si vlastní album, aby zjistil, zda v něm opravdu je VVIP klíč jako ten v jeho videoklipu.
 • Díval se na svá vlastní videa, aby zvýšil jejich počet shlédnutí do doby, než mu někdo řekl, že znovu-přehrávání nepomůže.

(před debutem)

Image and video hosting by TinyPic
(v muzikálu Sonagi)

(v muzikálu Shouting)

(v Nineteen)

(fotografie z videoklipu k písni "Strong Baby")

(z videoklipu "VVIP")

(z "What Can I Do")

(malá ukázka jeho těla xD)

Čerpáno z asianstyle.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
to love is to receive a glimpse of heaven.