Srpen 2013

SE7EN a jeho dlouholetá přítelkyně, Park Han Byul se rozešli!!

26. srpna 2013 v 18:35 | Ady |  Výkecy, info, others and etc.

SE7EN, který je momentálně na vojenské službě, a jeho přítelkyně Park Han Byul se po 11 letech spolu rozešli!
Jsem si jistá, že tato zpráva zasáhla a zasáhne spoustu jejich fanoušků. :(

Více informací naleznete později na mém blogu zde. Článek tam brzy přidám a pak přidám odkaz i sem.

[AKTUALIZACE]
Tak akorát jsem dopsala článek ve kterém se můžete dozvědět více. Naleznete ho zde → http://k-pop-korean.webnode.cz/products/se7en-a-park-han-byul-se-po-11-ti-letech-rozesli/

A nezapomeňte se s náma podělit o vaše názory ;)

Han Geng (HanKyung)

21. srpna 2013 v 10:31 | Ady |  KPOP profiles
Pravé jméno: Han Geng
Korejské jméno: HanKyung
Přezdívky: Beijing Fried Rice HanKyung, Prince of the big land
Datum narození: 9.února 1984
Záliby: bojová umění, tanec, balet, hraní počítačových her, hra na klavír
Vzdělání: Central University for Nationalities
Místo narození: Mudanjiang, Čína
Stav: bývalý člen


Oficiální odkazy:

Hangeng, v Korei známý jako Hankyung, jediný čínský a nyní již i bývalý člen skupiny.
Ve dvanácti letech se odstěhoval do Pekingu, kam byl přijat na školu Central University for Nationalities. V prosinci 2001 si Hangengův kamarád všiml připravované taneční soutěže v Pekingu a i když prvně Hangeng váhal, zapsali se spolu na H.O.T. China Audition Casting, který byl hostován Korejskou talentovou společností a značkou SM Entertainment. Šance v soutěži byly 3000 ku 1, a Hangeng neměl sebemenší šanci na vybrání poté, co konkurz skončil. Po konkurzu pracoval krátce jako herec, neměl však velké role, hrál jen v pozadí.
Později, v srpnu 2002 mu přišlo oznámení, že ho SM Entertainment přijali. Poté, co odmaturoval, byl poslán do Jižní Korei a začal chodit na kurzy herectví, zpěvu a tance a mimojiné na kurzy korejštiny. V polovině roku 2003 se přestěhoval k ostatním trainees, kteří byli pod stejnou společností. S ostatními byl zapsán do odborné třídy a stal se studentem tance.
V únoru 2005 se stal oficiálně členem Super Junior. Jelikož byl prvním členem z Číny, byla tato skupina médii ostře sledována. Jako jeden ze 4 hlavních tanečníků vymýšlel choreografie pro skupinu. Později roku 2006 se Hangeng zúčastnil jako runway model ve Fashion Show organizovanou Bum Sukem.
Aktivně se účastnil různých show a byl častým hostem v Love Letter a Star Golden Bell. Díky tomu se stal populárním i v zámoří.
V roce 2008 se stal leaderem podskupiny Super Junior M, která působila na čínském trhu. S touto podskupinou 2.května 2008 vydali své první čínské album, Me.
V prosinci 2009 podal žalobu na SM Entertainment a po několika měsíčních soudních tahanicích nadobro opustil Super Junior i Super Junior M, kde jeho části v písních převzali Eunhyuk a Sungmin. Médiím se svěřil, že SM děkuje za péči v uplynulých letech a že tak učinil kvůli problémům ve spolupráci s agenturou, kvůli svojí hrdosti.
Hangeng se nyní věnuje své sólové dráze v Číně. 6. července 2010 vydal své první solo album Geng Xin a k tomu natočil i hudební video FIRE.

Zajímavosti
  • Je výborný tanečník a zvládá přesně 56 tradičních čínských tanců.
  • Díky tomu, že býval členem Korejské skupiny stal se významným přispěvovatelem Korejské vlny v Číně.
  • Jako jeden z prvních a nejvíce vlivných čínských umělců v Korei, byl vybrán jako nosič pochodně na Olympijských hrách roku 2008 v Pekingu pro jeho přínos v kulturních změnách mezi Čínou a Jižní Koreou. Stal se tak prvním členem chlapecké skupinu v historii zvoleným pro tuto úlohu. Jeho pořadové běžecké číslo bylo 240 a nejen to, také zpíval úvodní píseň OH - Peking Vás Vítá (Beijing Welcomes You).
  • Pocházel z chudé rodiny, takže když Čínu opustil, byl absolutně bez peněz. Do Korei se přestěhoval aniž by tam někoho blíže znal nebo vůbec uměl korejsky. Jak se stal slavným, začal domů posílat většinu peněž, které vydělal. Dokonce své matce koupil knedlíkovou restauraci (dumplings restaurant).
  • Než debutoval, zavítal do Korei s prázdninovým vízem -> musel se každé 3 měsíce vracet pro prodloužení. Poté, co v roce 2005 debutoval, mu společnost zařídila pas, který mu dovolil zůstávat na delší čas. Nicméně tento pas mu přísně omezil propagační aktivity a vystoupení v televizních společnostech v Koreji. Jakožto Číňan totiž mohl vystupovat pouze ve 3 koejských televizních programech, ale po problému s vízem mu bylo řečeno, že pokud se v nějakém z nich vůbec objeví, bude z Korei vyhoštěn. Tak přišel s nápadem jak skupině pomoct. Proč by nebylo možné vystupovat po boku kluků, kdyby nikdo nevěděl, kdo vlastně je? Na všechna nadcházející vystoupení tedy nosil masku přes obličej, aby ho nikdo nepoznal. Většinou tancoval vzadu, s kloboukem na hlavě a maskou na obličeji a když přišla část, kdy měl zpívat, ostatní členové zpívali za něj. Trvalo to tak 2-3 měsíce, až se nakonec někdo rozhodl to změnit. Heechul ho posunul dopředu a řekl mu, ať nemá strach, poté sundal masku. Když ho potom vyslýchali a ptali se proč to udělal, řekl "Nevím nic o právu a zákonech, ale vím, co je správné a co ne.". V roce 2008 Hangeng veřejně odhalil svou identitu v novém klipu a od té doby, co se vyřešil problém s vízem nebyla potřeba ji skrývat a zbyly na ty časy jen smutné vzpomínky.
  • Jelikož neumí moc dobře korejsky a má vtipnou výslovnost, ostatní si z jeho vystupování často utahovali. Většinou to ale bere sportovně.
(před debutem)
(když debutoval)
(něco pro pobavení xD)
(ve videoklipu "Super Girl")
(na Olympiských hrách)
(v sólo písni "Clown Mask" - 2012)
Han Geng
(v současné době)

ZINNI (GLAM)

19. srpna 2013 v 16:00 | Nelly Terka Shihouin |  KPOP profiles
Pravé jméno: Kim Jin Hee
Umělecké jméno: ZINNI
Datum narození: 5 května, 1986
Funkce: Rappérka, vokalistka, hlavní tanečnice
Krevní skupina: A
Výška: 163 cm
Váha: 44 kg
Jinhee jakožto všechny ostatní členky začala svou kariéru ve skupině GLAM. Je to vážně úžasná tanečnice a ten kdo by jí snad chtěl porovnával s Minzy dopustil by se velkého omylu! Zinni je opravdový "taneční stroj" takže v tomto případě by se dokonce dalo říct o samotné Minzy z 2NE1 "Kam se hrabeš na ZINNI!". Zinni pro svou schopnost tance lidé nejvíce přirovnávají k Taeyangovi z Bigbang. Na oficiálním kanálu GLAM můžete najít spousty videí na kterých tančí a já rozhodně všechny doporučuji! Je vážně úchvatná rappérka se sladkým dětským hláskem, ale i výborná a stejně rozkošně znějící zpěvačka. Její hlas můžete posoudit sami v písničce In front of the mirror, ve větě "Don't you know I'm not pretty eolgureun ippeujiga anchiman". Ale my všichni moc dobře víme, že Zinni není pěkná, ale dokonce nádherná! Víte on to není pouze její hlas, který působý "dětským dojmem". Všichni fanoušci GLAM totiž tvrdí, že by nikdy neřekli Jinhee její pravý věk. Většina si totiž typovala, že není nejstarší nýbrž nejmladší a dokonce se našli tací, kteří jí hádali okolo osmnácti. Proto si vysloužila přezdívku "baby face" což znamená "dětský obličej". Také je dost často přirovnávaná k Hyuně a to zvlášť s rozpuštěnými vlasy, kdy je jí opravdu velmi podobná. Ačkoli se to nezdá Zinni je dost náročná v oblékání. Zbožňuje kšiltovky a pohodlné Hiphop oblečená. Např. to tričko, které má nasobě nahoře na obrázku je z oblíbeného butiku NewYorkru. Má ráda i trička nad pupík aby mohla poukázat na svůj překrásný piercing. Je to také nejvíc "crazy" člen, takže se s ní rozhodně nikdy nebudete nudit. Zinni má velké hudební cítění a umí velmi dobře hrát na kytaru, což můžete vidět v reklamní písni "I like Jordan", kde členky GLAM poukazují na své hudební talenty. Takže pokud hledáte opravdovou hvězdu máte jí mít - ZINNI.Na začátku své hvězdné kariéry...
Dnešní doba...
Malá ukázka dokonalého tanečního překrásného stroje...
Zdroj obrázků:
http://paradiseofpaparazi.wordpress.com/tag/zinni/
http://blog.yam.com/junghoon/article/60536759
http://weheartit.com/entry/64505223
http://koreanisch.beon.ru/tag/GLAM/

2NE1 Falling In Love czech překlad

19. srpna 2013 v 15:15 | Nelly Terka Shihouin |  Překlady
2NE1 - Falling in love (CZ)

Nech ten rytmus dělat bordel!

Zabij je!

Jsi připravený?
Jsi připravený?
Jste připravení?
Nejsi připravený!

Dotkni se mě tady
Dotkni se mě dotkni se mě tam
Dotkni se mě tady
Dotkni se mě tam
Dotkni se mě tady
Dotkni se mě dotkni se mě tam
Dotkni dotkni dotkni

Ach, já nevím, proč mé srdce takhle třepotá
I když stojím před tebou, neznám tvé jméno, ale
Oh tvůj nebeský pohled je opravdu
Dobrý dobrý dobrý dobrý

Dnes jsem kapku na nízké úrovni
Cítím se elektrifikovaná
Mé srdce exploduje, rána
Ty jsi můj Johnny Depp
Moje rty vysychají, moje vnitřnosti jsou ke zmrznutí
Nemůžu se na tebe dívat, jsi oslnivý kluk, jsem tak oslepená
Jsem diamant v drsných podmínkách
Jsem tvá nevěsta
Chystám se tě udělat svým
To je to, co dělají královny
Jo, v klubu je to skoro hnusný, nezajímá mě to
Nikdo nemůže zastavit oheň, nechte ty nenávistníky sedět a civět

Pořád zamilováná, zamilováná
Když tě vidím, mé srdce oh oh oh oh
Zamilovaná, zamilovaná
Chci jen tebe, co mám dělat, chlapče?

Zamilovaná, zamilovaná
Když tě vidím, mé srdce oh oh oh oh
Zamilovaná, zamilovaná
Chci jenom tebe, co mám dělat, chlapče?

Dotkni se mě tady
Dotkni se mě dotkni se mě tam
Dotkni se mě tady
Dotkni se mě tam
Dotkni se mě tady
Dotkni se mě dotkni se mě tam
Dotkni dotkni dotkni

Ach, je v pořádku, abych byla taková? Ztratila jsem rozum
Propadla jsem ti, musela jsem ztratit rozum
V okamžiku, když se tvé prsty dotknou mého těla
Dobře dobře dobře dobře

Moje srdce bije tak rychle, že jsem přišla o svou hrdost
Jsem zasáhlá láskou a beznadějně ztracená
Nechci tě nechat jít, popadnu spoušť
A usiluju o tvé srdce blakah blakah
Ty můj chlapče, pojď ke mě chlapče gimme gimme
Pokud si chceš hrát na těžko dostupného, jsi hloupý hloupý
Dostávám se do problémů se tvým nekonečným charisma
Budeš se mnou, když budu s tebou? ano pane

Pořád zamilováná, zamilováná
Když tě vidím, mé srdce oh oh oh oh
Zamilovaná, zamilovaná
Chci jenom tebe, co mám dělat, chlapče?

Zamilovaná, zamilovaná
Když tě vidím, mé srdce oh oh oh oh
Zamilovaná, zamilovaná
Chci jenom tebe, co mám dělat, chlapče?

Chci jen tebe
Čekala jsem a čekám na někoho
Jsi na horské dráze
Chytil jsi se a pustil mého srdce, co mám dělat
A co ty?
Pokud máš stejný pocit jako já, řekni mi to řekni mi to
Pořád jsem jen znovu zamilováná, zamilováná

Pořád zamilováná, zamilováná
Když tě vidím, mé srdce oh oh oh oh
Zamilovaná, zamilovaná
Chci jen tebe, co mám dělat, chlapče?

Zamilovaná, zamilovaná
Když tě vidím, mé srdce oh oh oh oh
Zamilovaná, zamilovaná
Chci jenom tebe, co mám dělat, chlapče?

Dotkni se mě tady
Dotkni se mě dotkni se mě tam
Dotkni se mě tady
Dotkni se mě tam
Dotkni se mě tady
Dotkni se mě dotkni se mě tam
Dotkni dotkni dotkni
to love is to receive a glimpse of heaven.